BaŞakHaber

Kızılay haftası coşku ile kutlanıyor

Kızılay haftası coşku ile kutlanıyor

Kızılay haftası coşku ile kutlanıyor
114 views
03 Kasım 2012 - 16:13

TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesinin organize ettiği İ.B.B Akşemsettin İ.Ö.O.´ unun ev sahipliğini  yaptığı Programda Kızılaycılık ruhu bir kez daha yaşandı.

TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi Müdürü Murat Akdoğanın açılış konuşmasından soonra Kızılay Şube Başkanı eğitimci İlyas Bilen’de Kızılay haftası nedeni ile bir konuşma yaptı.

Kızılay Başakşehir Şube başkanı İlyas Bilen günün mana ve önemine binaen yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Belirli aralıklarla her sağlıklı insanın kan vermesi hem kendi sağlığı hem de ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılabilmesi için yapılması gereken çok önemeli bir hizmet olduğunu söyledi”.

Bilen, Kızılay Osmanlı devlerinin 19.asırda kurduğu yardım kuruluşu olan Hilal-i Ahmer’in devamıdır. Bu isim Cunhuriyet döneminde Kızılay adını alarak bugün savaşta ve barışta kendisini insanlığa adamış bu kurumun adı Kızılaydır.

Kızılay’ın hizmetlerini artarak devam ettirebilmesi için çocuklarımız ve gençlerimizin bu kuruma sahip çıkması ile olur diyen İlyas Bilen yüzlerce öğrenciye Kızılay’ın misyon ve vizyonu hakkında bir sunum yaptı.

Bilen’den sonra Kızılay İstanbul Şube müdürü Osman Kesici’de yaptığı konuşmada Kızılay’ın yüzyıllardır var oluşunun sebebini anlattı. Protokol konuşmalarından sonra Müzik Öğretmeni eşliğinde Kızılay şiirleri Kızılay marşı söylendi. Program bitiminde Kan alma organizasyonu gerçekleşti.

Kızılay Başakşehir Şube başkanı Eğitimci İlyas Bilen Kızılay haftası nedeni ile kendilerini yalnız bırakmayan, TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi Müdürü Murat Akdoğan’a, Kızılay Başakşehir yönetim kurulu üyeleri ve çalışma arkadaşlarına, İ.B.B Akşemsettin İ.Ö.O Müdürü Hasan Mangır´a Müdür Yardımcısı Saadettin Sönmez’e ve çalışma arkadaşlarına ve kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak : (İTHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.