BaŞakHaber

Bilgievleri Engel Tanımıyor

Bilgievi öğrencileri Başakşehir Belediyesinin en büyük katılımcısı ve destekçisi olduğu Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAF)ı ziyaret etti.

Bilgievleri Engel Tanımıyor
76 views
11 Aralık 2012 - 20:32

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda öğrenciler engellilerin hayatlarını kolaylaştıran yeni ürünleri inceledi, belediyenin standında engelli vatandaşlarımızla sohbet etti.

Bilgievleri türkülerle engellilere destek oldu

İyilik ve müzik Kulübü öğrencilerinden oluşan ziyaretçiler, Başakşehir Belediyesi’nin standında türküler, şarkılar söyleyerek engelli vatandaşlarımıza destek oldu.

Standı ziyaret eden vatandaşlarla sohbet ederek yaşantıları hakkında bilgiler alan öğrenciler, fuardaki stantları da gezdi. Görme engelliler için geliştirilen teknolojilerin yer aldığı stantta incelemeler yapan Bilgievi öğrencileri, kabartma harflerin kullanımını hakkında da bilgi aldı.

Bilgievi öğrencileri, Dünya Engelliler Vakfı Başkanı sanatçı Metin Şentürk’le de tanışarak çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bu yıl 5.si düzenlenen, Engelsiz Yaşam Fuarı’na Başakşehir Belediyesinin yanı sıra pek çok belediye, dernekler, eğitim kurumları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Engelsiz Yaşam Fuarı’nda, engelli vatandaşlarımıza sunulan ve hayatlarını kolaylaştıracak birbirinden değişik proje ve ürünler sergileniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.