BaŞakHaber

Dünyada yükselen değer İslam’dır

Dünyada yükselen değer İslam’dır

Dünyada yükselen değer İslam’dır
79 views
12 Aralık 2012 - 20:50

Başakşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen “İbrahim Tek Başına Ümmettir” konulu söyleşi programına katılan Ayasofya Camii Eski İmamı Mahmut Toptaş” dünyada yükselen değer İslam’dır. Dünyada Allah’tan başka hiçbir güç İslam’ın yükselişini önleyemez” dedi.

Başakşehir Belediyesinin Salı akşamları geleneksel hale getirdiği söyleşi programına hitabeti ve keyifli sohbetiyle İslam’ın günlük yaşama uyarlaması konusundaki öncü çalışmalarıyla tanınan Ayasofya Camii Eski İmamı Mahmut Toptaş katıldı.

Örnek yaşamıyla Hakk’ın Halilim hitabına mazhar olan Hz. İbrahim’i ayetler ve Kur’an ekseninde anlatan Toptaş” Hz.İbrahim insanları Allah’ın emirlerine davet etmek ve onlara doğru yolu göstermek için bir ömür harcadı. Hiçbir peygamber insanları kendisine davet etmez, Hz. İbrahim gibi onları Allah’a davet eder. Yaptığımız işler Allah resulünün kitabına ve Peygamber Efendimizin sünnetine uygun olmalı. Bunun için İbrahim peygamber de insanları kendisine davet etmedi. Bizi, bizim ve Hz. İbrahim’in de yaratıcısı olan Allaha davet eti” dedi.

O doğulunun da batılının da rabbidir

İslam’ın insanları Allah Resulünün emirlerine davet etme konusunun yükselen bir değer oluğunu belirten Toptaş” Dünyada hiçbir ülke İslam’ın yükselişini önleyemez. Güneşin doğuşunu ve dünyanın dönmesini nasıl engelleyemiyorlarsa İslam’ın yükselişini de önleyemezler. Çünkü İslam insanı insana davet etmiyor onu yaratıcısına davet ediyor. Allahın nuru doğulu ya da batılı değildir. O doğulunun da batılının da rabbidir. Biz İslam ümmeti olarak yaşamımızı ‘ben yüzümü yeri ve göğü yaratan rabbime döndüm’ diyen Hz İbrahim gibi Allah’ın kitabına ve emirlerine uyarak geçireceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.