BaŞakHaber

CHP Parti İçi Eğitimlerini Arttırdı

CHP Parti İçi Eğitimlerini Arttırdı

CHP Parti İçi Eğitimlerini Arttırdı
77 views
14 Aralık 2012 - 11:20

CHP Başakşehir ilçe BAŞKANLIĞI ile SODEV işbirliği ile düzenlenen Sosyal Demokrasi Okulu ilk mezunları sertifikalarını PM üyesi Ercan Karakaş il Başkan Yardımcısı Hüseyin Aksu Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat ve Sodev Baskani Erol Kızılelma’nın katıldığı ayrıca Özgür Karabat’ında eğitim aldığı ilk 35 kişilik grup sertifikalarını törenle aldılar.

Ercan Karakaş yaptığı konuşmada sağ ideolojinin hegomanyası karşısında kendi sosyal demokratlığımız ideolojimizi anlatmak için eğitime önem vermek zorundayız. Bunun için eski genel merkezimizi parti okulu olarak açtık burada 100’ civarında konuda seminerler düzenlenecek ideolojimizi halkla buluşturacak eğitimli kadrolar yetiştireceğiz.

Çağdaş uygarlık hedefine giderken kendi değerlerimizi projelerimizi halkla birlikte hazırlamamız‚ çözüm önerilerimizi birlikte yapmamız lazım.

Partiler aslında bir okuldur‚ üyelerde birer öğrenci Belediye Adayından Meclis Üyesine Milletvekilinden en alt temsilcisine kadar partiyi temsil edebilmelidir. Karşılıklı öğrenmeyi geliştirmeliyiz kimi teorik bilgileri anlatırken bir kısmı da hayatta yaşanmış tecrübeleri anlatmalıdır. Bu konuda partimizi temsilde kötü örneklerden biride İstanbul’da yaşanan İski Olayıdır.

Parti Programımız yeniden yazılacak bu tepede birkaç kişinin bir araya gelmesi ile yazılıp sonrada partiye dayatılacak bir program olmayacak. Öncelikle ön taslak çıkacak sonrada bu tüm partimizin organlarına ulaştırılacak halktan alınan tepkiler çerçevesinde alttan yukarı doğru düzenlemeler yapılacak.

İnanmak başarmanın yarısıdır‚ onun için inanmalıyız.

2008’de dünyada yaşanan ekonomik krizden dolayı her ne kadar başbakan bizi teğet geçti dese de durum öyle değildir. Uygulanan ekonomik politikalarla küçük esnaf zara görüyor büyüklerde daha çok büyüyor. Kriz çıktığında sıkıntı çeken dar gelirli oluyor.

Sosyal demokrasiyi savunan bizlere rağbet artıyor. Avrupa da bir çok ülkede yapılan seçimlerde sosyal demokratların kazandığını görmekteyiz. Ülkemizde de beklenmektedir. Önümüzde üç önemli fırsat var yerel seçimler cumhurbaşkanlığı ve genel seçim bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi yerel seçimlerdir bizi genelde iktidara taşıyacak adın burasıdır.

Kaynak: başakşehirrehberi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.