BaŞakHaber

Deposite lezzet ustası Emine BEDER’i ağırladı

Deposite lezzet ustası Emine BEDER’i ağırladı

Deposite lezzet ustası Emine BEDER’i ağırladı
89 views
18 Aralık 2012 - 21:07

Deposite Outlet Merkezi’nde Emine Beder mutfak hünerlerinize yenilerini kattı. Lezzet ustası Emine Beder pratik tatlı tariflerini ve püf noktalarını anlatılırken, bir yandan tatlılar hazırlandı, pişti; mis gibi vanilya kokuları hep birlikte yendi. Masa sunumunda görselliği ön plana çıkarmanın yolu olan peçete katlama şekillerini paylaştı.

Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti tatlılar, en pratik, en lezzetli haliyle Deposite’ye konuk oldu. Hem de Türk mutfağının vazgeçilmez ismi Emine Beder’in elinden ‘’Bir hamurdan kaç tat elde edersiniz?’’ sloganıyla mutfağa giren Emine Beder, pratik tariflerini, tatlıların püf noktalarını anlatırken, misafirlerle birlikte tatlı hamurlarından birbirinden farklı şekiller hazırladı ve pişirip misafirleriyle birlikte tadına baktı. Bir milföy hamuruna şekiller vererek üzerine pudra şekeri dökersek tatlı olarak, içine patates peynir gibi hazırladığımız karışımları eklersek tuzlu olarak tüketilebileceğini paylaştı. Her şeyin sevgiyle başladığına dikkat çene Emine Beder yemekte lezzetin olduğu kadar sunumunda önemli olduğuna dikkat çekti. Sunumu güzelleştirmek için peçete katlama şekillerini katılımcılara da uygulatarak gösterdi.

EMİNE BEDER

Emine Beder, 2 Ağustos 1960´da Niğde´de doğdu. Asıl mesleği ile ilgili olarak Aselsan´da Baskı Devre Bölümü´nde çalışan Beder, unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş, çoğu hiç kaleme alınmamış yöre yemeklerini ve öykülerini araştırıp yazdı. Türkiye çapında düzenlenen yemek ve mönü yarışmalarında birincilikler ve ödüller aldı. Özel televizyonların pek çoğunda, bazı radyo kanallarında yemek programları yaptı. Bazı gazetelerin yemek köşelerini hazırladı ve bir yemek dergisinde danışmanlık yaptı. İnkılâp Kitabevi´nden çıkmış sekiz ciltlik eseri bulunan Emine Beder´in yeni kitapları hazırlık aşamasındadır. Zaman zaman seminerlerde konuşmacı ve yemek yarışmalarında jürilik yapmaktadır. Çevreciliği yaşam tarzı olarak benimseyen Emine Beder, bazı hayır cemiyetlerinde gönüllü olarak yemek eğitimi ve seminerlerde vermektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.