BaŞakHaber

Mavera Başakşehir Basında

Mavera Başakşehir Basında

Mavera Başakşehir Basında
91 views
18 Aralık 2012 - 20:29

Başakşehir Belediyesi ve Makro İnşaat’ın gelir ortaklığında hayata geçirilen Mavera Başakşehir Projesi Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın katılımı ile basına tanıtıldı.

Uysal “Hasılat paylaşımlı bir projeye katılan Türkiye’de ilk belediyeyiz. Diğer belediyeler kendi ilçelerinde bu tarz çalışmaları gerçekleştirmek için bizimle bağlantıya geçiyorlar” dedi.

Basın lansmanının yapıldığı toplantıya Başkan Uysal’ın yanı sıra, Makro İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, Özgüven Mimarlık, Yüksek Mimarı Uğur Özer Özgüven ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Living Lab ile Mavera Başakşehir aynı projede birleşiyor

Başakşehir’in en merkezi noktasında 1. Etap ve 2. Etap’ın ortasında bulunan Başakşehir Belediyesi’ne ait arsa üzerinde yükselecek olan Başakşehir Mavera projenin kapsamlı olarak anlatıldığı toplantıda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal çalışmalar hakkında bilgi verdi. Uysal; “Yeni kurulmuş bir ilçeyiz. Mavera Başakşehir gibi projelerle ilçemiz yeni İstanbul denince ilk akla gelen isim olacaktır. Belediye olarak yapılan tüm çalışmaların en iyisi olmasını istedik. Hasılat paylaşımı projesinin bir ayağı Bahçeşehir’de yürütülmektedir. En son teknolojiyi vatandaşlarımızla buluşturmak için yola çıktığımız Living Lab pojemizi birleştirdik. Living-Lab ICT sistemi sayesinde, daire sakinleri daire teslimatında kendilerine verilecek özel yazılıma sahip Android tabletler sayesinde, evlerinden Aile Hekimi ile görüşebilecek, marketten sipariş verebilecek, çocuklarının hasta olması ve okula gidememesi durumunda derslerini evden takip edebilecek. Mavera’da fiber optik altyapı bulunacak, he eve 1 GB internet sağlanacak. Bu teknolojik alt yapıda hedefimiz 100 bin konuttur. Bu hedef ile de dünya da bir ilke imza atmış oluyoruz” dedi.

Mavera Başakşehir diğer belediyelere örnek oluyor

Dairelerde yüksek standart donanım hedeflenerek, zeminden ısıtma, akıllı ev fonksiyonları ve dünyaca ünlü markaların ürünlerine yer verildiği örnek projenin diğer belediyelere de örnek olduğunu dile getiren Başkan Uysal “Living Lab için temel alt yapı kullanımları için vatandaşlardan ücret alınmayacak. Projede yer alan 274 dairenin şu anda 242 tanesi satılmış durumdadır. Bu da gösteriyor ki doğru yoldayız. Diğer belediyeler bizimle bağlantıya geçerek projenin ayrıntılarını öğrenip kendi ilçelerinde bu çalışmayı başlatmak istiyorlar. Bu gurur verici” dedi.

Başkanımız projede; yeşil alan ve sosyal alanların fazla olmasını istedi

Basın toplantısında konuşan diğer bir isim ise Makro İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan oldu. Başarımızın sebebi bölgeyi ve ihtiyaçları iyi analiz etmek diyen Uyan “Ortada bir başarı varsa bunun diğer bir sebebi; farkındalık oluşturmamızdır. Bahçeşehir’deki projemizde ev sahiplerine hobi bahçesi sunduk, maverayla da Living Lab’ı birleştirdik. Bu projede daha fazla satışa sunulacak alanlar bırakılabilirdi ama Başkanımız yeşil alanların ve sosyal paylaşım alanlarının daralmaması için çaba sarf etti, hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Proje ile cep telefonlarından evlerini takip edebilecekler. Komşuları ile görüntülü konuşabilecekler. Biz bölgenin değerlerine uygun konutlar yaptık. Türk hamamının çinilerle bezedik, mermerlerini İtalya’dan getirttik” dedi.

Başakşehir İstanbul’un geleceğidir

3+1, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçeneklerinin yer aldığı lüks konutların yer alacağı projenin ayrıntılarını ise Özgüven Mimarlık, Yüksek Mimarı Uğur Özer Özgüven verdi “Başakşehir Alt yapısı ve donatı alanlarıyla en yaşanabilir ilçeleri arasında açık ara öndedir. Başkanımıza bu nedenle teşekkür etmek gerekir. Başakşehir İstanbul’un geleceğidir. Bu projede ki başarının en önemli sebebi ilçede ki alt yapı ve donatı alanlarının gelişmişliğidir. Vatandaşlarımızın komşuluk ilişkilerini kuvvetlendirmek için ortak kullanım alanlarını işlevini artırdık. Ticaret birimleri ile projeyi destekledik” dedi.

Başkan Uysal ve Makro İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, Yüksek Mimarı Uğur Özer Özgüven toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.