BaŞakHaber

Sıradışı Bir Sergi: Gökyüzünden Türkiye

DEPOSİTE OUTLET MERKEZİNDEN SIRADIŞI BİR SERGİ GÖKYÜZÜNDEN TÜRKİYE MANZARALARI FOTOĞRAF SERGİSİ

Sıradışı Bir Sergi: Gökyüzünden Türkiye
83 views
18 Aralık 2012 - 21:46

Türk Hava Kurumu, Türkiye’de ilk Dünya’da çok az örneği olan bir yeniliğe daha imza attı. Türk Hava Kurumu tarafından Türkiye’nin değişik illerinde ve ilçelerinde gökyüzünden çekilen kuşbakışı fotoğraflar, Türkiye’nin göremediğiniz turistik ve doğal güzelliklerini anlatmak için Deposite Outlet Merkezi’nde 19 Aralık-23 Aralık 2012 tarihleri arasında sergilenecek.

Deposite Outlet Merkezi Türk Hava Kurumu’nun, Türkiye’de ilk kez olan ve Dünya’da çok az örneği olan bir yeniliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ülkemizin tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini gözler önüne sermek, turizme katkı sağlamak ve Türk Hava Kurumunun gerçekleştirdiği faaliyetleri sizlerle paylaşmak üzere kuşbakışı çekilen fotoğraflar sergilenecek. Bu kapsamda düzenlenen ‘’Gökyüzünden Türkiye Manzaraları’’ adlı fotoğraf sergisi; binlerce kilometre yolun, saatler süren uçuşların, uzun ve yorucu çekimlerin sonucunda oluştu ve çalışmalar halen sürmekte.

Sergide kullanılan fotoğrafları Yamaçparaşüt Pilotu Orhan Özgülbaş, Çok Hafif Hava Aracı sınıfına giren Motorlu Yamaçparaşütü ile çekti. Çekimlerde yüksek çözünürlüklü dijital kameralar kullanıldı ve binlerce fotoğraf çekildi. Bu sergide yaklaşık 10.000 fotoğraf arasından seçilen 175 adedi halkımızın beğenisine sunuyor. Sergi Deposite Outlet Merkezi’nde 19- Aralık-23 Aralık 2012 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. Deposite Outlet Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı sergide böylesine güzel bir projeyle sizlerin karşısına çıkmaktan Türk Hava Kurumu büyük heyecan ve mutluluk duyuyor.

Program:
19 Aralık 2012, Çarşamba
14:00 – Açılış ve Kokteyl
Yer: Deposite Outlet Merkezi

Görüntü Fotoğraf Temini:
Halkımızın talepleri doğrultusunda sergilenen fotoğraflarla ilgili olarak; görüntü ve fotoğrafların yer aldığı DVD, poster, kartpostal ve kitap hazırlanmıitır. Aşağıda belirtilen ücretlerin karşılığında bunlar sergiden ya da THK Gökçen Havacılık www.thkpilotshop.com adresinden temin edilebilir.

GÖRÜNTÜ- FOTOĞRAF BOYUT FİYAT
Çerçeveli orijinal fotoğraf baskısı 50cm x 70 cm 100TL
Kitap 22 cm x 27 cm 40TL
Poster 35 cm x 49 cm 3TL
Kartpostal 13 cm x 18 cm 1TL
DVD(Belgesel Film+Albüm) 01.25 dakika 5 TL

Türk Hava Kurumu
THK, 16 Şubat 1925 yılında Ulu Önder Atatürk’ün direktifleriyle kuruldu. O yıllarda hayal gibi görünen havacılığı ülke geneline yaydı, yetenekli uçucular ve teknik personel yetiştirdi. Kısacası 80 yılı aşan süre içinde Türk askeri ve sivil havacılığın beşiği oldu. Havacılık alanında gökyüzüne büyük izler bıraktı ve bırakmaya da devam ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.