BaŞakHaber

BaŞakŞehiri Beyaz Esaret Sardı

BaŞakŞehiri Beyaz Esaret Sardı

BaŞakŞehiri Beyaz Esaret Sardı
63 views
20 Aralık 2012 - 22:56

Dün akşam başlayan kuvvetli rüzgarla birlikte yağan yağmur Sabah saatlerinde zemini buz yaptı, üstüne de kar yağınca o kadar uyarılara rağmen hazırlıksız yakalanan belediye ve vatandaş beyaz esarete teslim oldu.

Günler öncesinden uyarılar yapılmasına rağmen yeteri hazırlığı yapmayan ve hazırlıksız yakalanan belediye gün boyuncada bir etkinlik gösteremedi. Bu arada kışın yaklaştığını bilmelerine rağmen araçlarının bakımlarını yaptırmayan ve kar lastiği takmadan trafiğe çıkanların yollarda yaşadıklarından dolayı trafik üzerindeki olumsuz etkileri hiçte küçümsenmeyecek derecededir.

Bugün başakşehirin girişi her noktada tam bir kilitti, istoç bölgesinde yokuştan kar lastiği ve zinciri olmadan inmeye çalışan araçlar yollarda köşelere savrulmuş ve trafiği tam anlamıyla kilitledi. Başakşehirin ana girişi ise yavaşta olsa akıyordu.

Yağan kar sebebi ile okullar saat 15:00’te tatil edildi. Ancak yolların kapalı olmasından dolayı servis araçları okullara ulaşamadı öğrenciler okullarda mahsur kaldı. Çocuklar ancak ailelerinin yardımı ile okullarından yaya olarak alınması sonucunda evlerine gidebildi.

İETT araçları sağlıklı çalışamadığından vatandaş yollarda mahsur kaldı, insanlar perişan oldu.

Belediyeden Açıklama:

Belediye’den web sitesinde yapılan açıklamada “Aşırı buzlanma sonucu yaşanan kazalar ve düzgün park edilmeyen araçlar yolların açılmasını engelliyor, ya da gecikmelere yol açıyor. Vatandaşlarımızın kar lastiği takmadan ve araç bakımlarını yaptırmadan trafiğe çıkmaması gerekiyor” denildi.

Ekipler kesintisiz çalışıyor

Başakşehir Belediyesi Kar ile Mücadelede öncelikle kriz masası kurarak, sarı alarm konumuna geçildi. Başakşehir 8 bölgeye ayrılarak ve çeşitli bekleme noktaları belirledi.

Başakşehir Belediye ekipleri 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Belediye’ye yapılan ihbar ve şikayetler anında en yakın ekibe bildirilerek sorunlar gideriliyor. Başakşehir Belediyesi Kar ile Mücadele Ekipleri, hazırladığı mücadele programı kapsamında belirlenen bekleme noktalarında  -öncelikle ana arterlere çıkan bağlantı yollarının girişlerinde- hazır bulunuyorlar.

Bu mücadelede 23 kamyonet, 6 kar küreme aracı, 14 JSB, 6 greyder, 6 arazöz ve diğer yükleme, ulaşım araçları olmak üzere toplam 65 araç kullanılıyor ve 300´e yakın personel görev alıyor.

Geçmiş senelerde görmeye alıştığımız İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait kar tuzlama ve küreme araçlarını bu gece ve kış boyunca Başakşehir sınırlarında kesintisiz çalışmasını temenni etmekteyiz.

(BHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.