BaŞakHaber

Gümrük Bakanlığından Başakpazar’a Tam Not

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bakanlık Başmüfettişi Hakan Çalış, Başakşehir Belediyesini ziyaret etti.

Gümrük Bakanlığından Başakpazar’a Tam Not
87 views
23 Aralık 2012 - 2:58

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bakanlık Başmüfettişi Hakan Çalış, Başakşehir Belediyesini ziyaret etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Danışmanı Ömer Döngeloğlu’nun eşliğinde Başakpazar’ı da gezerek bilgiler alan Bakanlık Temsilcileri, modern ve konforuyla örnek olan Başakpazar’a tam not verdi.

“Bakanlık binaları da Başakşehir hizmet binası gibi inşa edilmeli”

Ziyaretin ilk ayağında Belediye hizmet binasını gezerek, belediye çalışmaları hakkında Başkan Mevlüt Uysal ve müdürlüklerden bilgi alan Bakan Yardımcısı Fatih Metin Başakşehir’e ilk kez geldiğini dile getirerek “Belediye binası çalışma ortamı olarak tamamen çalışanın motivasyonunu yüksek kalite de tutabilecek seviyede dizayn edilmiş. Şeffaflığın ön planda olduğunu belirterek bu bina gibi bakanlık binaları da bu şekilde inşa edilmeli. Gümrük Bakanımızın bize anlattığı gibi, Başakşehir çok güzel bir ilçe” dedi.

Bakanlık temsilcileri ziyaretlerinin ikinci ayağında Başakşehir’in örnek projelerinden Başakpazar’ı yerinde inceledi. AVM mantığı ile işletilen pazarın farklılıkları ve işleyişi ile ilgili bilgileri Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan alan Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bakanlık Başmüfettişi Hakan Çalış, Başakpazar’a hayran kaldı.  Bakan Yardımcısı Fatih Metin “Bu modern pazarın sistemindeki ayrıcalık diğer pazarlara örnek olmalı. Başakpazar’ı bakanımız bizlere anlatmıştı. Pazar; anlatılanlardan daha iyi bir konseptle yapılmış. Tüm ilçelerimizde bu pazar örnek alınmalı ve sokak pazarları yerine geçmelidir. Gerekirse bu konuda yasal düzenlemelerde yapılabilir” dedi.

Bakanlık temsilcilerinin ziyaretinin önemini vurgulayan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Bakanlık temsilcilerimizle bilgi alışverişi yaptığımız bu ziyaret çok faydalı oldu.  Belediyelerimizin örnek projeleri, yapılarının işleyişi ve kimyası yerinde incelenmelidir. İkili ziyaretler iletişimin güçlenmesi açısından da çok önemli” dedi.

Bakanlık temsilcileri bir günlük ziyaretlerini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.