BaŞakHaber

Bir Asilzade Olmanın Detayları Bu Sahnedeydi

Bir Asilzade Olmanın Detayları Bu Sahnedeydi

Bir Asilzade Olmanın Detayları Bu Sahnedeydi
76 views
01 Ocak 2013 - 1:21

Tiyatro Kedi tarafından yeni bir uyarlama ile sahnelen; Haldun Dormen ve Göksel Kortay’ın, başrollerini paylaştığı “Kibarlık Budalası” oyunu BKSM’de tiyatroseverlerle buluştu.

“BKSM’de sahne almak beni mutlu ediyor”

BKSM’de sergiledikleri Kibarlık Budalası’nın BKSM’deki ikinci oyun olduğunu belirten yılların usta sanatçısı Haldun Dormen“Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nun açılışını da Kibarlık Budalası ile yapmıştık. Başakşehir’i seviyorum ve burada sahne almak beni çok mutlu ediyor, BKSM sahnesi gerçekten çok güzel” dedi.

“Müzikal öğrenciler yetiştireceğiz”

Bahçeşehir’de müzikal öğrenci yetiştirme kursları açacaklarını belirten Dormen; “Öğlene kadar çocuklara öğlenden sonra ise yetişkinlere derslerimiz olacak” dedi.

Yerel yönetimlerin kültürel etkinliklerdeki rolü hakkında da konuşan Dormen; “Yerel yönetimler bu tür kültür etkinliklerini keşke daha yoğunlaştırsalar. Çünkü şu anda gerçekten Türkiye’de büyük bir sanat akımı var. Resim, müzik, tiyatroda olsun edebiyatta olsun küçümsenmeyecek bir sanat akımı var. Sanatçılarımızda gittikçe artıyor ve artık sayabileceğimiz birçok önemli isim var. ‘Tiyatro bitti’ deniyor ancak tiyatro bence en parlak dönemlerinden birini yaşıyor. İstanbul’da her ay en az 250 oyun sahneleniyor” diye konuştu.

7. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in (Haldun Dormen) tek amacı olan Asilzade olmak için girdiği çabaları konu alan oyun izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.