BaŞakHaber

Notaların Kraliçesi Başakşehir’deydi

Notaların Kraliçesi Başakşehir’deydi

Notaların Kraliçesi Başakşehir’deydi
78 views
01 Ocak 2013 - 1:29

Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi yine muhteşem bir konsere ev sahipliği yaptı. Bestelediği müzikler, piyanosu ve yazarlık yönüyle de tanınan ünlü sanatçı Anjelika Akbar Başakşehir’de unutulmaz bir konser verdi.

Açılışını La Catedral Agustin Barrios Mangore parçasıyla yaptığı konserinde Akbar; “Sizlerle burada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Yeni bir yılın gelişini de düşünerek bir repertuar  hazırladık umarım beğenirsiniz” sözlerinin ardından birbirinden güzel parçaları çalmaya devam etti.

Sürpriz sanatçı olarak sahneye perküsyon üstadı Mehmet Akay’ı davet eden Akbar doğaçlama çaldıkları parçalarla piyona ve perküsyonun uyumuna hayran bıraktı.

Şarkı aralarında hissettiklerini paylaşan sanatçı;”İnsanlar kucaklaşmadan önce müzikleri kucaklaşsın istedim.Dağdaki bir çobanın türküsü, Mozartın senfonisi, Hırvat dansı ya da Bach besteleri.. Müzik öyle bir araç ki insanları ortak paydada buluşturabilecek bir özelliği var. Direk kalplerimize hitap ediyor ve kalplerimiz aynıdır diye düşünüyorum” dedi.

Çeşitli film müzikleri de yaptığı belirten ünlü müzisyen; bir gün manzaraya bakıyordum ama ellerim piyanodaydı ve bir şeyler çalıyordu ve baktığımda Türk Marşını değişik bir şekilde çaldılar. Mozart Türk Marşı varyasyonu bu şekilde ortaya çıktı” diyerek sıradışı ritmi izleyenlere sundu.

Türk müziğine hayranlığını da dile getiren Anjelika Akbar;Türk müziğinde çok koma ses var piyanoda da olmadığı için çok fazla uyarlama yapamıyorum. Ama bir tanesi var ki çok seviyorum Aşık Veysel,  “Uzun İnce Bir Yoldayım” diyerek büyük alkış aldı.

Konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçı çıkışta sevenlerine CD’lerini imzaladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.