BaŞakHaber

Başakşehir Belediyesi SMS ile uyardı.

Başakşehir Belediyesi SMS ile uyardı.

Başakşehir Belediyesi SMS ile uyardı.
85 views
06 Ocak 2013 - 3:38

Bildiğiniz gibi aralık ayında önce başlayan kuvvetli rüzgarla birlikte yağan yağmur Sabah saatlerinde zemini buz yapmıştı, üstüne de kar yağınca hazırlıksız yakalanan belediye ve vatandaş beyaz esarete teslim olmuştu. Hazırlıksız yakalanan ve evine biran önce gitmek isteyen vatandaşlarda trafiği çekilmez bir hale sokmuştu.

Bu olaylardan üzerine düşen dersi alan belediye de 4 ocak günü yağması muhtemel kar için Vatandaş´a SMS ile dikkat uyarısında bulundu ve gerekli tedbirleri aldı.

Belediyede telefon numarası olan vatandaşlara şu SMS mesajı gönderildi;

“Yoğun kar yağışı 5 Ocak Cumartesi akşamı başlayarak 3 gün deva edeceğinden toplu taşıma araçlarını kullanmanızı, özel araçlarınızla çıkmanız durumunda gerekli güvenlik önlemlerini almanız ve tuzlama çalışmalarının daha çabul yapılabilmesi için anayollar üzerine araçlarınızı park etmemenizi önemle rica ederiz” deniliyordu.

Bizlerde Başakşehir sakinleri olarak üzerimize düşen görevi yapmalıyız. Bu süreçte Toplu taşıma araçlarını tercih etmemiz ve özel araçlarımızla trafiğe çıkmamalıyız.

Bu konuda SMS sistemini kullanarak ilçedeki insanları uyarak Başakşehir Belediyesine teşekkür ederiz. Bunun gibi bilgilendirici çalışmaların devamını bekleriz.

(Başakşehir Haber Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.