BaŞakHaber

Başakşehir’de yollar açık

Başakşehir’de yollar açık

Başakşehir’de yollar açık
84 views
07 Ocak 2013 - 16:16

Günün erken saatlerinden itibaren İstanbul’u etkisi altına alan yoğun bir kar yağışı ilçede de  kendisini hissettirdi. Başakşehir Belediyesi kar yağışının ilçede yaşayanları olumsuz etkilememesi için ekipler 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Başakşehir Belediyesi karla mücadelede başarının artması için ilçede yaşayan vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyarırken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Park Bahçeler Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarda öncelikli olarak kriz masası oluşturdu.

Belirlenen noktalarda ekiplerini konuşlandıran Belediye ekipleri yolların açık kalmasını sağlıyor. Kar yağışının en yoğun hissedildiği saatler olan sabah 08.00-09.00 saatlerinde bölgenin olası sorun hissedilebilecek üç noktasında çalışmaları yoğunlaştırdı. Altınşehir-Güvercintepe, Başakşehir 1-2 Etap-Onurkent, Başakşehir 4-5 Etap-Deprem konutları-Göçmen konutlarında ekipler yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Altınşehir-Güvercintepe bölgesinde 55 ton tuz kullanan ekipler, Başakşehir 1-2 Etap-Onurkent’te 70 ton, Başakşehir 4-5 etap-Deprem konutları-Göçmen konutlarında 90 ton olmak üzere toplamda 215 ton tuz kullandı.

60 kişilik ekip çalışıyor

Öncelikli bölgelerde yürütülen çalışmalarda 60 kişilik ekip çalışıyor. Sabah saatlerindeki çalışmalarda 7 adet karküreme aracı, 7 adet JCB, 2 adet Greyder ve 19 adet transit aracı ile müdahaleler yapıldı.

Kar yağışına bağlı olarak ekip ve araç sayısını artırarak devam ettirecek olan Belediye ekipleri vatandaşlardan gelen ihbarlara da anında cevap veriyor. Vatandaşlar Başakşehir Belediyesi’nin 444 0 669 numaralı çağrı merkezine ihbarda bulunabiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.