BaŞakHaber

Yoğun Karda Sokak Hayvanlarını Besledik

Yoğun Karda Sokak Hayvanlarını Besledik

Yoğun Karda Sokak Hayvanlarını Besledik
100 views
09 Ocak 2013 - 1:03

İstanbul’da pazartesiden beri yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle sokak hayvanları yiyecek bulma sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı.  Başakşehir Belediyesi ekipleri, hava şartlarının zorlaşması ile birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken “Sokak Hayvanları” için, belirlenen noktalara mama bırakarak hayvanlara yardımcı olmaya çalışıyor.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı personelden oluşan ekipler 2 grup halinde, Başakşehir’in belirli bölgelerinde sokak hayvanlarının karnını doyurmak için çaba sarf ediyor.

Özellikle Sokak Hayvanlarının geçiş yolları olarak tespit edilen; Olimpiyat Stadı bölgesi, Kayaşehir Bölgesi, Bahçeşehir ve Başakşehir’in belirli bölgelerine günlük 40-50 kilodan fazla mama bırakarak hayvanlara karlı günlerde yardımcı olmaya çalışıyor.

Özellikle hava şartlarının güçleştiği dönemlerde gerçekleştirilen özverili çalışma, kış ayları boyunca da aralıklı olarak devam ettirilecek.

Çalışmayı yürüten Başakşehir Belediyesi ekiplerince konuya ilişkin; “Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızı da duyarlı olması gerekir. Belediye olarak çalışmalarımızla hayvanların bu karlı soğuk havalarda aç kalmasının önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.