BaŞakHaber

Hz.Hüseyin Camii’nde sorunlar bitiyor.

Kayaşehir Hz.Hüseyin Camii´nde sorunlar bitiyor.

Hz.Hüseyin Camii’nde sorunlar bitiyor.
84 views
10 Ocak 2013 - 23:19

Kayaşehir 1. etapta TOKİ tarafından yapılan Hz. Hüseyin Camii 1 yılı aşkın süredir ibadete açılmış, müslümanların burada dini vecibelerini yerine getirmesi sağlanmıştır.

Ancak geçen süre içerisinde Camii avlusunda bulunan müştemilatından (çayocağı, kütüphane vs)  bölge halkı yararlanamaması üzerine, camii cemaati; “madem burada böyle bir hizmet sunuldu, diğer hizmetlerinde atıl duracağına, camii´ye gelenlere hizmet edilmesi,hizmet görülmesi daha iyi olmaz mı” diyerek, seslerini Başakşehir İlçe Müftülüğü´ne kadar duyurdular.

Ortada bir yanlış anlaşılma yada neler olduğunu anlamaya çalışan camii cemaatına yeterli bilgi verilmediğinden, cemaat bu konuda çok rahatsız olmuş, çayocağının ve kütüphanenin açılması için imza kampanyası düzenlemiştir.

Bu gelişme üzerine dün Hz Hüseyin Camii´ni ziyarete gelen İlçe Müftümüz sayın Ahmet Bilgi bey, Camii avlusunda ayaküstü Camii müştemilatı ile ilgili son durum ne diye merak edip soran vatandaşlara, sosyal donatı binasının Toki tarafından kendilerine verildigini ifade etmişlerdir. Ancak, Müftümüz Ahmet Bilgi bey Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bey ile bu konuyu görüştüğünü, Camii avlusuna yapılması planlanan projenin Belediye Meclisi´nden geçtiğini, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacağını, buradaki binalardan bir kısmının yıkılabileceğini ve tadilatla daha kullanışlı bir sosyal donata dönüştürüleceğini ifade ettiler.

Yapılması düşünülen Çay ocağını, park alanı olarak ayrılan yerin bir kısmına yapılacağını, yine buranın altına 300 kişilik konferans salonu yapmayı düşündüklerini söylediler.

Ayrıca, Camii´nin ön kısmında bulunan süs havuzu korunarak, altına Şadırvan ve tuvalet olarak yapmayı, hizmete açmayı planladıklarını ayaküstü sohbet sırasında orada bulunan camii cemaatine söylediler.

İlçe Müftümüz sayın Ahmet Bilgi bey, çay ocağının Mayıs ayı gibi Belediye tarafından bitirileceği sözünü Belediye Başkanı sayın Mevlüt Uysal´dan aldıklarını ifade ettiler.

İlçe Müftümüz sayın Ahmet Bilgi bey sözlerine “Camii cemaatinin rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri ve avlu içindeki yapılacak olan donatlardan azami istifade edebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz” diye sözlerine son noktayı koydu.

Kaynak: kayasahirinsesi.com

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.