BaŞakHaber

Kış Çalışmalarında Başakşehir Seferberliği

Kış Çalışmalarında Başakşehir Seferberliği

Kış Çalışmalarında Başakşehir Seferberliği
64 views
10 Ocak 2013 - 23:48

İstanbul’da pazartesiden beri yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı nedeniyle ilçede oluşan olumsuz koşulları giderebilmek için Başakşehir Belediye Personeli durmaksızın çalışmaya devam ediyor.

Belediye´nin tüm müdürlüklerinin seferber olduğu çalışmalarda oluşturulan karla mücadele ekipleri yoğun kar yağışı altında dahi ana yolları açık tutmaya çalışarak büyük emek sarf ettiler.

Her Vatandaşın Çağrısına Cevap Verildi, Çözüm Üretildi.

Başakşehir genelinde yapılan karla mücadele programını yürüten yetkililer; ilçenin çeşitli noktalarından gelen 518 talep ve şikayete müdahale ederek, vatandaşlara; kar, buzlanma, ağaç devrilmesi, araçların yolda kalması, yakınları hasta olanların sevk ve bakımları, hastane, sağlık ocağı,okul ve ibadethanelere  rahatlıkla  ulaşabilmesi gibi çeşitli konularda yardımcı oldular.

Başakşehirli´den yoğun yağış altında çalışan personele övgü

Fen İşleri Müdürlüğü öncülüğünde kurulan karla mücadele ekibi; Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Zabıta, Destek Hizmetleri ekiplerinden oluşturuldu. Başakşehir Belediyesi ekipleri, tespit edilen 898 noktada çalışma yaparak büyük sorunlar yaşanmasına izin vermedi. Ekipler problemlerin çözülmesiyle ve vatandaşlardan gelen tebrik mesajlarıyla motive oldular.

Mesai kar kalktığında da devam edecek

Ayrıca tüm müdürlükler kendi sorumluluk alanlarında yaptıkları çalışmalar için ekiplerini organize etti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri;  ağır kış şartları oluşmadan önce yaptıkları, kanal açma ve temizleme işlemleri ile özelikle rögarlarda meydana gelebilecek sorunlar için önlemler aldılar. Park ve Bahçeler Müdürlüğü; araç ve personel destekleriyle, ayrıca parklarda bulunan yürüme yollarını açık tutarak vatandaşların parklardan faydalanması için çalışmalarını organize ettiler. Zabıta Müdürlüğü; gece ve gündüz sokaklarda görevlerini sürdürdü. Sağlık işleri Müdürlüğü; sokak hayvanlarının yaşama haklarını korumak için kritik noktalara su ve mama takviyeleri yaparak ihtiyaçlarını giderdi. Destek hizmetleri Müdürlüğü; araç ve personel katkısıyla önemli yardımlarda  bulundu. Temizlik işleri Müdürlüğü en büyük personel ve araç desteğini vererek çalışmalara katkıda bulunurken, kar örtüsünün yavaş yavaş ortaya çıkaracağı kirli görüntülerin ortadan kaldırılması için yapılacak mesailerinin yeni başladığını ifade ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.