BaŞakHaber

STK’da Ana Gündem Suriye

STK’da Ana Gündem Suriye

STK’da Ana Gündem Suriye
79 views
10 Ocak 2013 - 23:12

Başakşehir STK Platformu Ocak ayında 40’tan fazla sivil toplum kuruluşu olarak Başakşehir İYC şubesinde toplandılar. Açılışın ardından Başakşehir İlim Yayma Cemiyeti yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı. Ardından şu an başakşehirde yapımı devam eden imam hatip hakkında bilgi verdi. İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Başkanı Bilal SAĞIR “İmam hatip projesinin sadece proje kısmı 3.5 ay sürdüğünü her türlü detay incelendiğini ve ele alındığını, bu projenin dünyada ilk olduğunu ve inşallah önümüzdeki eğitim yılına yetişeceğini” söyledi.

Toplantının ikinci ve ana gündemi olan suriye halkının durumu hakkında ve yapabileceklerimiz hakkında uzun uzun tartışıldı, konuşuldu. Suriye bölgesinden gelen İHH temsilcilerinden oradaki durum hakkında bilgi alındı.

Sınır bölgesindeki Suriye halkı bizlerden “un istiyor, et istemiyor” diyerek mazlum suriye halkının geldiği durumu açıkça özetledi. “Eğer dünya ülkeleri suriyeye gıda yardımı yapmazsa orada tehlike çanları çaldığını, bombalardan sonra mazlum suriye halkının bu seferde açlıktan ölecek.” dedi.

Yaklaşık 10milyon mazlum suriye halkının yardıma ihtiyacı vardır. İlçemizden bir tır kültürevi vasıtasıyla suriyeye gıda yardımı gitti.

Yaklaşık 60dk Mazlum Suriye halkına yardım konusu konuşulduktan sonra, Mazlum suriye halkına yapılacak yardım kampanyaları için hazırlıklar gösterildi ve çalışmalarda görev alacak komisyonlar oluşturuldu.

Suriye halkının una ihtiyacı var. Açız, üşüyoruz diyorlar bizde buna yardım edelim.

(Başakşehir Haber Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.