BaŞakHaber

Birlikte yürüyoruz

Başakşehir Belediyesi Beyazay Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği “Birlikte Yürüyoruz” sosyal sorumluluk projesine katılıyor.

Birlikte yürüyoruz
80 views
12 Ocak 2013 - 20:42

Düzenlenen etkinliklerle toplumun engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmayı hedefleyen proje üç yılı kapsayacak.

Üç belediye engelliler için birlikte çalışacak

Engellilere yönelik çalışmalar yürüten Beyazay Derneği Türkiye genelinde yapılacak kampanya için pilot ilçe olarak Başakşehir Belediyesi ile birlikte Üsküdar ve Esenler Belediyesi’ni seçti.

Türkiye’de demografik yapının en net izlenebildiği ilçeler olmasından dolayı seçilen üç Belediye “Birlikte Yürüyoruz”  kampanyası çerçevesinde etkinliklere ev sahipliği yapacak, destek verecek.

Ocak ayı itibariyle kamu spotları ile duyurulmaya başlayacak kampanyada öğrenciler, veliler ve öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm kesimini içine alacak. Proje kapsamında;  576 adet konferans, 4.320 saatlik eğitim, okullara yönelik 12 yarışma, yaz kampları, çizgi filmler, belgeseller ve film gösterimleri yer alacak.

Kampanyanın yüzü olan görme engelli “Fati” çizgi film karakterinin maceraları üzerinden devam edecek proje toplumda engellilere yönelik farkındalık oluşturmaya çalışılacak.

Amaç %5’lik değişim

Konu ile ilgili olarak konuşan Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva “Engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak amaçlı ve toplumda şimdiye kadar konulan en yüksek hedef olan %5 lik değişimi hedefleyen kampanyamız üç yıl sürecek. Bu kampanya’da 7’den 77’ye her kesimde ortak dil, ortak bir akıl oluşturacağız. Engelliler ile toplumumuzun ortak paydada buluşması tek amacımız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.