BaŞakHaber

Başakşehir’de Adam gibi şiirler yankılandı

Başakşehir Belediyesi Ocak Ayı Kültür Sanat söyleşilerine mısraların içli sesi ve etkili yorumuyla şair İbrahim Sadri konuk oldu.

Başakşehir’de Adam gibi şiirler yankılandı
68 views
18 Ocak 2013 - 1:36

Başakşehir Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşi ve dinleti programına konuk olan Şair İbrahim Sadri, Efendimiz Hz. Muhammed için geçmişten günümüze farklı zamanlarda yazılan Naat-ı Şerifleri seslendirdi. Yaman Dede’den Arif Nihat Asyalı’ya Nurullah Genç’ten İstiklal Marşı’mızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’a kadar Peygamber Efendimiz için gözyaşı ve imanla yazılmış birçok şiir, Şair İbrahim Sadri’nin samimi yorumuyla Başakşehirlilerle buluştu.

Okunan şiirlerin duyguları sel yapıp taşırdığı etkinliği Başakşehirli vatandaşlar ilgiyle takip etti.

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “O Gece” isimli Naat-ı Şerif’ini okurken büyük şaire yapılan haksızlıklar karşısında duygulanan Şair İbrahim Sadri ”Büyük bir vatansever ve aynı zamanda örnek bir dindar olan büyük Üstad Mısır Apartmanı’nda ölünce cenazesine devlet protokolünden hiç kimse katılmadı. Bir muhtar bile göndermediler. Tabutunun üzerine konulacak Türk Bayrağı bile yoktu. Akif, üniversite talebelerinin omuzlarında ve bir esnaftan ödünç alınan bir bayrağın altında defnedildi” şeklinde üzüntüsünü dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.