BaŞakHaber

Kadın-erkek ilişkileri tiyatro sahnesinde

Kadın-erkek ilişkileri tiyatro sahnesinde

Kadın-erkek ilişkileri tiyatro sahnesinde
78 views
20 Ocak 2013 - 18:04

Başakşehir Belediyesi Kültür sanat faaliyetleri dolu dizgin devam ediyor. Yüzyıllardır pek çok araştırmaya, kitaba konu olmuş kadın erkek iliskileri erkanların sevilen yüzü oyuncu Necmi Yapıcı ve Mehtap Bahri´nin yorumu ile tiyatro sahnesine taşındı.

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi(BKSM)´de sahnelenen “Benimle Delirirmisin” isimli oyun, Mine Artu´nun kalemiyle evlilik ve kadın-erkek ilişkisine mizahi yaklaşımlar katarak izleyicisine sundu.  İkili ilişkilerde zaman zaman gözden kaçan detaylara dikkat çeken oyun, kadın ve erkeğin olaylar karşısındaki farklı yaklaşımlarını da gözler önüne seriyor.

Oyuncular BKSM´yi beğendi

İkinci sezonunda Türkiye´nin farklı sahnelerinde de sergilenen oyunu çok sayıda Başakşehirli ilgiyle izlendi.

Tiyatro oyununun aynı zamanda yönetmenliğini de yapan Necmi Yapıcı kahkahalara izlenen oyunu ve BKSM ile ilgili görüşlerini söyle açıkladı “İkinci sezonunda 80. Oyunumuzu oynuyoruz. Kadın erkek iliskilerine aslında herkesin yaşadığı şeylere ışık tutuyoruz. Seyirci oyunumuzda kendini görüyor, ayna tutuyoruz. İzleyicinin birbirlerini dürterek izlediklerine tanık oluyoruz. Aslında seyirciye diyoruz ki;´ Çok küçük seyler için tartışıyorsun´

Necmi Yapıcı BKSM´yi çok beğendiğini dile getirerek ” Sahnesi, akustiği ve kulisleri çok güzel. Bu güzel salonların Türkiye´nin her yerinde olması gerekir. Basaksehir Belediye´sini tebrik ederim. Keşke her belediye bu işlere bu kadar önem verse ve bu salonlar artsa da bizlerde bu salonlarda oynayabilsek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.