BaŞakHaber

Bilgievlerinde güler yüzlü söyleşiler

Bilgievlerinde güler yüzlü söyleşiler

Bilgievlerinde güler yüzlü söyleşiler
116 views
21 Ocak 2013 - 20:23

Başakşehir Belediyesinin düzenlediği kültür sanat söyleşileri Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde, Araştırmacı- yazar Mehmet Nuri Yardım’ın konuk olduğu” Edebiyatımızın Güler Yüzü” söyleşisiyle devam etti.

Türk Kültürü ve Edebiyat tarihine yönelik yaptığı özgün çalışmalarla tanınan Araştırmacı- yazar Mehmet Nuri Yardım söyleşide kitap okumanın önemine değindi. Yardım” İnsan ufkunun açılmasını istiyorsa mutlaka kitap okumalı. Kitap okuma insana farklı düşünebilme ve karşılaştığı problemleri rahatlıkla çözebilme yeteneği verir. Okumak için illaki okullu olmak gerekmiyor. Okumak beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir” dedi.

Güldürürken düşündürmeliyiz

İlkokul yılarından itibaren “Yazım”  ile uğraşan ve bu azmini bu güne kadar edebiyat dünyasına 40 kitap sunarak taşlandıran yazar Mehmet Nuri Yardım iyi bir yazar olmak için yapılması gerekenleri deneyimleri ışığında dinleyicileri ile paylaştı. Yardım” İyi bir yazar olmak için öncelikle bol bol okuyup yazmalıyız. Sokakta gördüğümüz olayı, izlediğimiz bir filmi ya da tanık olduğumuz olayları mutlaka yazmalıyız. Mizahın gücünü doğru kullanmalıyız. Gülerken güldürmeliyiz. Bunu yaparken de iyi bir nüktenin güldürürken aynı zamanda düşündürmesi gerektiğini unutmamalıyız” dedi.

Cevdet Kılıçlar Bilgievi’nde düzenlenen söyleşi programı soru- cevap bölümünün ardından sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.