BaŞakHaber

Müslüman paylaştıkça güzel!

Müslüman paylaştıkça güzel!

Müslüman paylaştıkça güzel!
79 views
21 Ocak 2013 - 20:42

Başakşehir Komşunun yaralarını sarıyor

Başakşehir sivil toplum kuruluşları; açlık, soğuk ve pek çok sorunla boğuşan Suriye halkı için yardım kampanyası başlattı.

Başakşehir halkı paylaşıyor Mazlum Suriye halkı yaşıyor

Suriye’de aylardır devam eden iç savaşta özgürlüğü için kardeş Suriye halkı sıkıntılı günler yaşıyor. Binbir zorlukla devam eden bu mücadelede kardeşlerimiz şimdi de soğuk ve açlıkla savaşıyorlar.

Dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine karşı duyarlı olan  Başakşehir halkı şimdi de Suriye’li kardeşlerine sahip çıktı. Suriyeli kardeşlerimize bir çuval un bir battaniye bir kaban bir bot bir mektup göndermek için kampanya başlattı. Ve bu kampanya bugün tüm Türkiye’ye yayıldı.

Başakşehir STK platformu öncülüğünde başlayan kampanyanın detayları;

Un ve Battaniye;

Yardımsever Başakşehir´li banka hesabına 70 TL para gönderirken dekonta, Başakşehir ve Suriye yazılacak. Eğer platform üyesi dernek gönüllüsü ise; Dernek ismi, Başakşehir ve Suriye yazdıracaktır. Toplanan paralar Suriye sınırına yakın şehirlerimizden un ve battaniye alınarak toplu halde İHH kanalıyla Suriye içindeki sıkıntılı bölgelere gönderilecektir.

Kaban bot ve mektuplar;

Gönüllülerimiz tarafından yapılacak kıyafet ve bot yardımları verilen irtibat numaraları arandığında, adreslerini bırakan yardımseverlerden bizzat ekipler tarafından alınarak depolarda tanzim edilecek ve gıdalarla birlikte Suriye´ye gönderilecektir.

Kumanya;

Göndermek isteyenler aşağıda ismi yazılan marketlerdeki gönüllülerimizden destek alarak istedikleri kadar kumanyayı market içerisinde bulunan görevlilere teslim edecekler ve biriktirilen kumanya paketleri yine Suriye´deki ihtiyaç sahiplerine İHH aracılığıyla gönderilecektir.

Kampanyanın detayları için: http://www.basaksehirpaylasiyor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.