BaŞakHaber

Has Parti Başakşehir Ak Partiye Katıldı

AK PARTİ BAŞAKŞEHİR İLÇE YEREL YÖNETİM DANIŞMA MECLİSİ YAPILDI

Has Parti Başakşehir Ak Partiye Katıldı
91 views
22 Ocak 2013 - 20:56

Ak Parti Başakşehir ilçe yerel yönetim danışma meclisi 2. Etap Kültür Merkezinde coşkulu bir şekilde yapıldı. Ak Parti Genel başkan yardımcısı ve seçim işleri başkanı, anayasa komisyonu üyesi ve milletvekili Mustafa Şentop’la birlikte milletvekillerimizden Tülay Kaynarca ve Ünal Kacır Bey’in  katılımı ile daha renkli hale gelen danışma meclisine ilgi çok büyük oldu. Katılımcıların dışarı taşması çok daha büyük bir Kültür Merkezi ihtiyacı gerçeğini ortaya çıkardı. İl Teşkilat Başkanı Halis Dalkılıç ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte ve de il sorumlusu Müzemmil Hevatpal’ın da katıldığı programa, ev sahibi İlçe Başkanımız Ayhan Özgürel, Kadın kolları ilçe başkanı Özlem Erol, Gençlik kolları başkanı Furkan Leventoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri de katıldılar. Yine danışma meclisine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibi ile birlikte eski kurucu ilçe başkanımız Ahmet Selim Köroğlu da katıldılar.

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın okuduğu şair Sezai Karakoç’un Sürgün Ülkelerden Başkentler Başkentine şiirinin sinevizyondan verildiği programda müthiş bir duygu seli oluştu.

Daha Sonra Açılış Konuşmasını Yapan İlçe Başkanımız Ayhan Özgürel Aralık Ayında Gerçekleştirilen Teşkilat Gündemli Danışma meclisinden bu yana yapılan faaliyetlerden bahsederek “Sandık Yönetim Kurullarının oluşturulmasına yönelik çalışmalarımızın yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda mahalle başkanlarımız ve sandık koordinatörlerimizle düzenli toplantılar yaptığımızı, üyelerimizi evlerinde ziyaret ettiğimizindin bahsetti. Özgürel: Başak mahallemizde 5000 üyemizi hediyelerimizle ziyaret ettik, Bahçeşehir 1.kısım ve 2.kısım mahallerinde ikamet eden üyelerimizle toplantı yaptığımız gibi mahalle başkanları ve mahalle birim başkanları toplantılarını da düzenli olarak yaptık. Bu toplantılarda mahallelerimizdeki çalışmaların koordinasyonunu sağladık. Üç kademe mahalle teşkilatı mensuplarımız ile mahallerimiz hakkında istişareler yaptık. Eski Has Parti Başaksehir İlçe yöneticileri ile İlce başkanlığımızda tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Gönül süvarilerimiz olan mahalle başkanlarımız 2. Bölge mahalle başkanları toplantısında il başkanımızın, Başakşehir Belediye Başkanımız ve il teşkilat başkanımızla buluşturduk. Başakşehir gençlik kolları danışma meclisini gerçekleştirdik ve Mahalle danışma meclislerimizi yapmaya devam ediyoruz dedi. Sadece teşkilat faaliyetlerinde bulunulmadığını bununla birlikte çeşitli dernekler, cemaatler ve site yönetimleri ziyaretlerinin yapıldığını vurgulayan Ayhan Özgürel yapılan Sosyal Faaliyetlerden de bahsetti.

Divan başkanlığını Orhan Yörür’ün yaptığı danışma meclisinde Mustafa Şentop yaptığı konuşmada 2000 sonrası ülkemizde yoğunlukla ortaya çıkan değişim ihtiyacını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin karşıladığını belitti. Ülkemizin büyümesini engelleyen eski zihniyetin tasfiye edilmesi ile birlikte ülkemizi yeniden inşa görevinin başarı ile sürdürüldüğünü vurguladı. Daha sonra fes edilerek Ak Partiye katılan Has Parti Başakşehir eski ilçe başkanı Resul Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ile bir kısım üyelere Ak Partiye katılım rozetleri takıldı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal mahallelerde yaptığı hizmetlerin özetini sundu ve Has Partiyle yapılan bütünleşmenin önemini vurguladıktan sonra üyelerin sorularına doyurucu cevaplar verdi. En sonunda kapanış konuşmasını yapan ilçe başkanı Ayhan Özgürel katılan herkese teşekkür ederek programı kapattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.