BaŞakHaber

Tekin ve Tanrıkulu Başakşehir’deydi

Tekin ve Tanrıkulu Başakşehir’deydi

Tekin ve Tanrıkulu Başakşehir’deydi
70 views
22 Ocak 2013 - 22:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başakşehir´de sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulundu. Tekin, vatandaşlarla konuşup, şikayetlerini dinledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başakşehir´de çok sayıda sivil toplum kuruluşunu gezdi. Bugün öğle saatlerde ziyaretlere başlayan Tekin, bu kapsamda Kars-Ardahan-Iğdır, Adıyaman, Malatya, Tokat, Bitlis, Diyarbakır ve Van´a ait derneklere uğradı. Gezdiği yerlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen Tekin, kentsel dönüşüme destek vermemelerini istedi. Tekin, “Sizi kendilerine göre adı sosyal konut olmayan TOKİ konutlarına koyuyorlar. Kentsel dönüşüm adı altında belediyelerin yetkisini de aldılar. Bütün yetkililer bir kişiye, Çevre ve Şehirlecilik Bakanlığına bağlandı. Yani bu demek oluyor ki bütün Türkiye´nin tek belediye başkanı oluyor. Bütün binalar, alış veriş merkezleri dönüşürken sizin evleriniz niye normal dönüşmüyor. Sizleri neden yerlerinizden ediyorlar. Dönüşümde rezidanslar için planlar varken vatandaşlar için neden dönüşüm planları yok. Bu konuda kendi kendiniz kaderinizi belirleyeceksiniz. 2014 seçimlerinde, ya evinize sahip çıkacak onlara oy vermeyeceksiniz yada yuvanızın yıkılmasını izleyeceksiniz.” şeklinde konuştu.

DİNLENME OLAYINDA CİDDİYE ALINMADIM

Başbakan´ın dinlendiği kendisine daha önceden bildirdiğini söyleyen Tekin, ciddiye alınmadığı belirtti. Dinlenme olayı ile sunduğu önerge sorularının da cevapsız bırakıldığını açıklayan Tekin, “Sayın Başbakan, ´Biz derinliği falan bilmeyiz´ diyor. En son siz sayın Arınç´la kozmik odaya kadar girdiniz. Ne kadar derinlik varsa girdiniz. Hangi derinlik varsa gerekeni yapın. Olayı derinliklerde değil çevrenizde arayın. Sayın Başbakan daha sonra açıklama yapmış ve doğrulamıştı. Ama benim bu konu ile ilgili sorularıma, alakasız bir cevap verdi. Sorularımı cevapsız bıraktı. Verdiği cevap da komedi, kara mizah gibi bir şey.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.