BaŞakHaber

Başakşehir’de Karne Günü

Başakşehir’de Karne Günü

Başakşehir’de Karne Günü
72 views
26 Ocak 2013 - 15:51

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk yarı yılının sona erdiği bugün, Başakşehir ilçesi genelindeki  75 eğitim kurumunda karne heyecanı yaşanıyor.

Öğrencilerin bu ilk yarıyılda çalışmalarının yansıtıldığı karne notlarının ikinci yarıyıl için teşvik haline gelmesi gerektiğini söyleyen Mevlüt Uysal  mesajında öğrencileri tebrik ederek:”  Sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine örnek olan,  çevresine duyarlı insanların yetişmesi için çaba sarfediyoruz. Her şey başarı ile ölçülemez. Bu yarıyıl tatili tüm öğrencilerimizin motivasyonunu arttıracaktır. Tüm öğrencilerimizin tatilini iyi geçirmelerini diliyorum.” diye konuştu.

Sömestr tatilinde okullar dezenfekte edilecek

Sömestr tatili nedeniyle, bütün okullarda dezenfekte çalışmaları da yapılacak. Başakşehir Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, okulları hijyen bakımından en iyi duruma getirmek için çalışmalarda bulunacak. İkinci yarıyılda öğrenci ve velilerin gönül rahatlığıyla okullara girmeleri için  Belediye’nin tatil boyunca çalışmalarını sürdüreceğini söyleyen Mevlüt Uysal “Öğrencilerimizin başarısı ve sağlığı için ne gerekiyorsa biran önce yapılıp ve tatil dönüşü çocuklarımız dezenfekte edilmiş okullarıyla buluşacak” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.