BaŞakHaber

BKSM’de Hüzünlü Bir Stand-up

BKSM’de Hüzünlü Bir Stand-up

BKSM’de Hüzünlü Bir Stand-up
67 views
26 Ocak 2013 - 16:23

İstanbul’un önemli kültür merkezlerinden Başakşehir Belediyesi  Bahçeşehir Kültür Sanat  Merkezi’ndeki  (BKSM) etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Merkezin dün akşamki misafiri televizyon programcısı ve yazar İclal Aydın oldu. Aydın söyleşisini, “Hüzünlü bir stand-up” diyerek değerlendirdi.

Yazar ve oyuncu İclal Aydın, hayatının çocukluğundan bugüne kadarki önemli kesitlerini dinleyicilerle paylaştı. İclal Aydın’ın, ailesinin ve özellikle babasının hayatında ayrı bir yere sahip olduğunu söylediği konuşması duygusal anlar yaşattı.

BKSM’yi çok beğendim

İclal Aydın Başakşehirlilerle buluştuğu programda BKSM’yi çok beğendiğini dile getirerek, “Salonu ilk gördüğümde aslında gözüm korktu ama geldiğimde gördüğüm sıcaklık beni çok etkiledi. Çok güzel bir bina” diye konuştu.

Aydın, bugüne kadar 30’dan fazla sahnede vatandaşlarla bir araya geldiğini belirterek, “Türkiye’de bugüne kadar yaptığım yazılı ve görsel basındaki çalışmalarımda bana eşlik eden önemli bir kitle var. Onlarla birlikte Türkiye’nin 40 yıllık serüvenini anlatıyorum” dedi.

“Sanatın şifa veren bir yanı var”

Yerel yönetimlerin kültür sanat faaliyetleri hakkında da konuşan Aydın, “Sanatın çok ciddi bir şifa veren, iyileştiren bir yanı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla yerel yönetimlerin bu tür etkinliklere yapılara, gösterilere, aktivitelere önem vermesi yaygınlaştırması ve bunu birincil ödev haline getirmesini de çok güzel ve anlamlı buluyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.