BaŞakHaber

Kayaoğlu’ndan Anne ve Çocuklara Mesajlar

Kayaoğlu’ndan Anne ve Çocuklara Mesajlar

Kayaoğlu’ndan Anne ve Çocuklara Mesajlar
95 views
26 Ocak 2013 - 16:19

Başakşehir Şahintepe Bilgievi’nde konuşan psikolojik danışman-psikoterapist ve yazar Mehtap Kayaoğlu, insan psikolojisi hakkında önemli bilgiler verdi.

İnsan psikolojisi ve bilinçaltımız konusunda Şahintepe Bilgievi’nde bir söyleşi gerçekleştiren Mehtap Kayaoğlu, ‘’Yaptığım işi çok seviyorum. İnsanların doğrudan psikolojileriyle uğraşıyorum. Psikolojik destek çalışmalarında kişinin bir bilgisi dahilinde bir hayatı vardır. Bir de bilinçaltı dediğimiz bir hayatı vardır. Günlük yaşantımız genelde bilinçaltımızı oluşturan bu olaylardan ortaya çıkar. Çocukken kilolu bir insanın büyüdükten sonra bu konuda yaşadığı sıkıntılar karşısına çıkar. Birisi, biraz kilo mu aldın dediğinde hemen bozulabilir” dedi.

Anne ve çocuklara önemli mesajlar

Bilinçaltını anne, baba ve yakın çevrenin oluşturduğunu söyleyen Mehtap Kayaoğlu, anlattığı bir hikaye ile de dinleyicileri duygulandırdı. Kitabına adını verdiği ‘İyilik Perisi’ hikayesinde küçük bir kızın yaşantısından izleri anlatan Kayaoğlu, karşılıklı iletişim ve bilinçaltının önemini bu şekilde altına çizdi. Konuşulan kelimelerin doğru seçilmesi konusunda da konuşan Kayaoğlu, aile bireylerinin birbirini sevmesi gibi noktalara da dikkat çekerek, ailelere ve çocuklara önemli mesajlar verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.