BaŞakHaber

Baş Belası BKSM’de

Baş Belası BKSM’de

Baş Belası BKSM’de
80 views
02 Şubat 2013 - 17:42

Başakşahir Belediyesi Kültür Etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Tiyatro Esen tarafından sahnelen ´´Baş Belası´´ isimli tiyatro oyunu, Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Merkezi’nde (BKSM) tiyatroseverlerle buluştu.

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Merkezi birbirinden güzel oyuna ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu hafta BKSM’de, Baş Belası isimli tiyatro oyunu sergilendi. Göksel Kortay’ın sahneye koyduğu, Eray Yasin Işık’ın kaleme aldığı bu yerli komedide Çiğdem Batur, Arda Esen ve Sedat Bilenler rol aldı. Mutlu bir birlikteliği olan bir çiftin bir hafta sonunda evlerine gelen misafirin başlarına açtığı belaları anlatan oyun, seyirciye kahkaha dolu anlar yaşattı.

“BKSM gibi salonların olması umutlandırıyor”

Bahçeşehir Kültür Merkezi ile ilgili düşüncelerini aktaran oyunculardan Arda Esen; BKSM’yi çok beğendiğini, böyle salonların varlığından dolayı umutlandığını belirterek; “İstanbul’da oyun oynamadığımız herhalde bir burası kalmıştı ama buranın böyle bir salon olduğunu bilmiyordum. Kulisinden sahnesine çalışanlarına kadar kendimizi çok iyi hissettik . Çok etkilendim gerçekten Belediye Başkanı başta olmak üzere emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık.” dedi.

Belediyelerin sanatsal faaliyetlerini de değerlendiren Esen; “Biz aslında hep yerel belediyelerle çalışıyoruz. Bu tür etkinliklerle biz tiyatrocular da mutlu oluyoruz. Çünkü bizim dışımızda tiyatro seyircisine tiyatroyu ulaştırabiliyorlar. Özellikle İstanbul’da belediyeler kültür-sanat açısından inanılmaz iyi ve çok güzel yatırımları var.”diye konuştu.

“İnsanların gülmeye ihtiyacı var”

Halkın gülmeye ihtiyacı olduğunu belirten Oyuncu Sedat Bilenler ise; “Baş Belası gerçekten çok komik bir oyun. 80. oyunumuza geldik ve izleyiciden anlıyoruz ki insanlar dram oyunlarda bile gülmek istiyorlar, en ufak komedi unsuru yakalamaya çalışıyorlar trafikte işte insanlar stres oluyor zaten tiyatroya geldiklerinde de gülmek istiyorlar. Bunun için de tiyatrocular ekipler komedi oyununa yöneliyorlar.“ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.