BaŞakHaber

Bilgi ve Bilim Bilgievleri’nde devam ediyor

Bilgi ve Bilim Bilgievleri’nde devam ediyor

Bilgi ve Bilim Bilgievleri’nde devam ediyor
81 views
02 Şubat 2013 - 17:34

Başakşehir Belediyesinin Bilgievleri Sömestr tatilinde yaptıkları program ile Bilgievlerindeki öğrencileri NASA: A Human Advanture Uzay Sergisi’ne götürüyor.

1000 öğrenci uzayı keşfe çıkacak

Akif İnan ve Güvercintepe Bilgievlerinden 180 öğrencinin ziyaret ettiği sergide sergiyi gezdiren rehberler çocuklara:İnsanın uzayın keşfinden, roket teknolojisine, bilim adamlarının yaptıkları özverili çalışmalardan, uzay yolculuğunda kullanılan kıyafet ve yiyeceklere kadar birçok konuda bilgiler veriyorlar.  Asronot kıyafetlerine yabancı gözlerle bakan öğrenciler, roketler ve uzay gemisi maketlerinin önünde fotoğraflar çekerek, öğrendikleri bilgileri aynı zamanda anı halinede getirme fırsatı buluyorlar. Sömestr tatili boyunca devam edecek olan ziyaretler, bilgievlerinde eğitim gören 1000 öğrenciyi kapsıyor. Öğrenciler gezi sayesinde adeta uzayı keşfe çıkıyor.

Dev Sergi 2500m2’lik alanda yer alıyor

Uzay sergisinde 6 farklı galeride uzay çalışmalarında bulunan 300 farklı parçanın yanısıra, uzaya götürülmüş 110 orijinal objede yer alıyor. Sergi Marmara Forum’da 2500 m2’lik bir alanda bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.