BaŞakHaber

Başakşehir’de Nurani Sohbetler

Başakşehir’de Nurani Sohbetler

Başakşehir’de Nurani Sohbetler
83 views
07 Şubat 2013 - 16:44

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün her hafta Başakşehirlilerle buluşturduğu önemli isimlerin biri de Necmettin Nursaçan oldu. Uzun Süre Kayseri Müflüğünü´nde ve Diyanet İşlerinde Başkan yardımcılığı yapan Necmettin Nursaçan iyi derecede bildiği Arapçası ile Kur´an-ı Kerim´den bazı cüz´leri paylaştı. Kuvvetli hitabeti, etkili vaazları, dinî ve sosyal konulardaki hizmetleriyle tanıdığımız Necmettin Nursaçan: Kul ile Allah (c.c) arasında ki rahmet kapısının nasıl açılacağından, kul´un faydalandığı nimetlerden ve buna mukabil görevlerinden bahsetti.

İnsanoğlunun Hakka Kulluk ve Halka Hizmet Görevi Var

Necmettin Nursaçan hoca:” Sizin dostunuz Allahtır.İnsan yaptığını Allah için yapmalı, Allah bize akıl vermiş, doğada ki her şey bize hizmet ediyor. Kainatın odak noktasında insanoğlu var ve hepsi insanoğluna hizmet ediyor. İnsanoğlunun da hakka kulluk ve halka hizmet gibi bir görevi var. Bu topraklar evliya yurdudur. Mevlana diyor ki sevgiliyi bulamadıysan niye yanmıyorsun, bulduysan niye coşmuyorsun? Bir insan neyi severse en çok ondan bahseder.”dedi.

Sevgiyle Merhametle Görevliyiz

Allah ile konuşmak isteyen kuran okusun. diye devam eden Nursaçan hoca :” Allahın ayetini okunduğu yere iman gücü iner, melekler etrafını kuşatır. Eğer Allah´ı seviyorsam Allahın kelamını seveceğim.Yaratandan ötürü yaratılanı sevmeliyiz. Biz sevgiyle, merhamete görevliyiz.” diye kaydetti.

Ahiretimiz Cennettir

Allah´ın tayin ettiği zaman, ecel gelince ondan nefret etmek yoktur. Allaha kavuşmak için ölüm geçidinden başka yol yoktur. Ölüm bir nevi doğumdur. Peygamberimiz bize Allah´ı öğretti; başımıza gelecekleri haber verdi, ölüm korkusu giderdi; aile mutluluğunun yollarını gösterdi; dünyamızı ahretimizi cennet haline getirdi; Peygamberimiz olmasaydı kalbe iman inmezdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.