BaŞakHaber

Bahçeşehir Sohbetleri Enver Yücel’le devam etti

Bahçeşehir Sohbetleri Enver Yücel’le devam etti

Bahçeşehir Sohbetleri Enver Yücel’le devam etti
105 views
26 Şubat 2013 - 20:51

Başakşehir Belediyesi “Bahçeşehir Sohbetleri”nin ikinci ayında Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’i misafir etti.

Başakşehir Belediye Baskanı Mevlüt Uysal´ın ev sahipliğini yaptığı geceye İlçe Kaymakamı Cevdet Can ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Uysal yaptığı konuşmada “İlçemizin güzelliklerine, değerlerine hep birlikte sahip çıkmalıyız “dedi.

Bahçeşehir´in bu sohbetlere ihtiyacı varmış

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Haldun Dormen sahnesinde düzenlenen ” Bahçeşehir Sohbetleri” Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel’in sohbetlerin amacını anlatması ile başladı “Amacımız, komşuluk ilişkilerini kuvvetlendirmek, semt olgusunu geliştirmek istedik. Bahçeşehir´in ilçemiz içersinde ayrı bir yeri var. Bu proje için STK´larla birlikte çalıştık” dedi.

Gecenin ev sahipliğini yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Kalabalıktan anlaşıldığı kadarıyla Bahçeşehir´in bu sohbetlere ihtiyacı varmış. Her ay bir tane olmak üzer 12 tane sohbet gerçekleştireceğiz ve sonunda da sohbetleri kitap haline getireceğiz. Bahçeşehirliler Başakşehir´e bağlanınca ismimiz kaybolacak kaygısı taşımış olabilirler ama Kadıköy ilçesinde Moda her zaman moda, Beşiktaş ilçesinde Bebek her zaman Bebek´dir, Bahçeşehir´de Başakşehir´de her zaman marka ve değerini koruyacaktır” dedi.

Başkan Enver Yücel´in hayatınından kesitlerin yer aldığı slaytın ardından Moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Çelik´in yaptığı Bahçeşehir Söyleşisi´ne geçildi.

“Evimde dostlarımı ağırlıyor gibi hissettim”

Eğitim alanında pek çok ilke imza atan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı  Enver Yücel,Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibine teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Başkanımız bizleri maziye götürdü. Belediyemiz geçmişimizde ki ev sohbetlerini günümüze taşıdı. Umarım bu sohbetler diğer belediyelere de örnek olur. Kendimi evimde dostlarımı ağırlıyor gibi hissettim” dedi.

Eğitim sektörüne başlamasını ve bu alandaki başarılarını aktaran Yücel, Bahçeşehir Üniversitesinin ilçeden Beşiktaş´a gidiş öyküsünü de anlattı “Biz hizmet etmeyi ailemizden öğrendik ve bu anlayışı işimize taşıdığımız içinde başarılı olduk. Biz Üniversitemizin ismini değiştirmedik, değiştirmeyi de düşünmüyoruz. Dünyanın pek çok ülkesi Bahçeşehir ismini tanıyor. Ben inanıyorum ki Türkiye denince İstanbul akla geliyorsa onun ardından da Bahçeşehir adı gelecek” dedi.

“Eğitim özel sektöre bırakılmalıdır”

Eğitim siteminin diğer ülkeler de de tartışıldığını vurgulayan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı  Enver Yücel katılımcıların sorularını da cevapladı “Gelecekte okullar modüler hale gelecektir. Eğitim sistemi diğer ülkelerinde sorunu. Türkiye´de adil bölüşebilmek ve adil hukuk için devlet eğitimden elini çekmelidir, eğitim özel sektöre bırakılmalıdır. Sınav sistemi bu ülkede mutlaka olacaktır ama  ölçüm ve sınavın içeriği değiştirilmelidir” dedi.

Başakşehir Belediyesi´nin 4G teknoloji projesinde birlikte çalışmak istediklerini belirten Yücel “Belediyemiz her eve 1GB internet vererek, akıllı evleri oluşturuyor, bizlerde belediyemizle birlikte çalışarak eğitimi evlere kadar getireceğiz” dedi.

Bahçeşehir sohbetleri Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal´ın Başkan Enver Yücel´e plaket takdimi ile son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.