BaŞakHaber

Anne Okula Geç Kalma!

Anne Okula Geç Kalma!

Anne Okula Geç Kalma!
100 views
14 Mart 2013 - 1:31

Geçtiğimiz gün “Anne Okula Geç Kalma!” haberimiz ile ilgili detaylı bilgi belediye web sitesinde yayınlandı. Bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedik.

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ilçe’de ikamet eden hanımların kentsel ve sosyal yaşamın sunduğu hizmetlerden faydalanmasını, hakları konusunda bilgi ve bilinç düzeylerinin artırılmasını amacıyla bir dizi eğitim ve bilinçlendirme çalışması başlatıyor.

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nde gerçekleştirilecek eğitimlerde bilgilendirmenin yanı sıra rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin de verilmesi planlanıyor.

Bilinçli Kadın, Bilinçli Toplum

Bilinçli kadın, bilinçli toplum söyleminden hareketle geliştirilen proje “Anne okula geç kalma” ismi ile 14 Mart-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Aile okulu seminerler zincirinde çocuk eğitiminden, sağlığa, beslenmeden aile içi iletişime, internet kullanımından kişisel gelişime kadar pek çok önemli konularda uzmanlar Başakşehirli hanımlara eğitimler verecek.

Ücretsiz olarak verilecek eğitimler özellikle Başakşehir’in sosyo-kültürel açıdan daha zayıf olan mahallelerde uygulanacak. İlçede ki iki Bilgievi’nde toplam 9 semineri kapsayacak. Annelerin yaşamlarında yeni pencereler açmayı hedefleyen eğitimlerde, katılımcılar uzmanlarla yüz yüze iletişime geçebilecek, çocuklarına daha fazla destek olabilecektir.

Uzman eğitmenler ders verecek

Aile okuluna katılmak isteyen hanımlar, 08-14 Mart tarihleri arasında Şahintepe ve Güvercintepe Bilgievi’ne kayıt yaptırabilecek.

Katılımcılara seminerlerin sonunda sertifikada verileceği Aile okulu eğitimlerini alanında uzman isimler verecek. “Kendini Tanıma, Yaşama Sevinci ve Motivasyon başlığı ile Dr. Şaban Kızıldağ’ın katılacağı ilk seminer 14 Mart Perşembe günü gerçekleşecek.

Seminerlerin konu başlıkları ve eğitmenleri ise şöyle;

*Kendini Tanıma, Yaşama Sevinci ve Motivasyon (Dr. Şaban Kızıldağ)

*Evlilikte Sorunlar ve Çözümler (Aile Terapisti Doç. Dr. Esra İşmen Gazioğlu)

*İlkokul Çağında Okul Başarısı ve Dikkat Sorunları ( Psikolojik Danışman Necla Taşpınar Göveç)

*Ergenlik Dönemi Aile ve Genç İlişkileri (Psikolog Banu Yaşar)

*Kadın Psikolojisi ve Yaşam Kalitesi (Aile Hekimi Dr. Feride Aydın)

*Ergenlikten Menopoza Kadın Sağlığı (Dr. Feride Aydın)

*Tüketicilik Bilinci ve Tasarruf (Eğitimci Yazar Selvigül Şahin Kandoğmuş)

*Televizyon ve Bilgisayar Çağında Çocuk Yetiştirmek (Aile Danışmanı Saliha Erdim)

*Uzun ve kaliteli yaşam sırları (Dr. Haluk Saçaklı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.