BaŞakHaber

Bilgievleri’nden Darülaceze Ziyareti

Bilgievleri’nden Darülaceze Ziyareti

Bilgievleri’nden Darülaceze Ziyareti
57 views
14 Mart 2013 - 1:36

Başakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri hayatı gezerek, görerek, yaşayarak öğreniyor. Akif İnan Bilgievi öğrencilerinden oluşan grup, son olarak kuruluş süreci 1877 Osmanlı-Rus Savaşı’na dayanan Darülacezeyi ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Darülaceze’de barınan çocuk ve yaşlıları ziyaret eden öğrenciler, Darülaceze sakinleri ile sohbet etti. 695 yatak kapasitesi olan Daülaceze’nin bölümlerini gezen öğrencilerin ziyaretini kurum sakinleri memnunlukla karşıladı. Ailenin önemi, birlik ve beraberliğin kıymeti konusunda önemli bir etkinlik olan ziyarette, öğrenciler yaşlıların Darülacaceze’de ki yaşantıları ile ilgili bilgi de aldı.

Ziyaretin sonunda Darülaceze yetkilileri tarafından,  Akif İnan Bilgievi öğrencilerine ‘Şükran Belgesi’ takdim edildi.

Geziler devam edecek

Unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi yaşatmak için pek çok etkinlik gerçekleştiren Bilgievleri, öğrencilerini hayatın içine katarak onların gözlem, araştırma ve tespitleri için eğlenceli bir ortam sağlıyor.

Bilgievleri’nde, öğrencilerin hayata dair değerleri, yaşantıları gözlemleyerek kalıcı davranış değişimleri kazandıran geziler belirli periyotlarla devam ettiriliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.