BaŞakHaber

“Anne Okula Geç Kalma” Eğitim Projesi Başladı

“Anne Okula Geç Kalma” Eğitim Projesi Başladı

“Anne Okula Geç Kalma” Eğitim Projesi Başladı
59 views
15 Mart 2013 - 21:37

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Bilinçli Kadın, Bilinçli Toplum sloganıyla başlattığı “Anne Okula Geç Kalma “ eğitim projesi  Şahintepe Bilgievinde  uzman eğitimcilerle anne ve anne adaylarını bir araya getirdi. İlk eğitim dersini “Kendini Tanıma, Yaşama Sevinci ve Motivasyon” başlığıyla Dr. Şaban Kızıldağ verdi.

İlki Şahintepe Bilgievinde verilen eğitim programına Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal´ın eşi Hatice Uysal ,Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeki Ertürk, Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şaduman Kutay, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Özlem Erol ve çok sayıda Şahintepeli kadın katıldı.

Kadınlarımız daha özgüvenli olacak

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dr. Şaduman Kutay’ın yaptığı açılış konuşmasında “Biz kadın meclisi olarak ilçemizde kadınlara yönelik yapılan her türlü çalışmayı destekliyoruz. Anne Okula Geç Kalma projesiyle toplumda kendine güvenen, üreten ve başarılı nesiller yetiştirecek kadınlar kazandırmayı hedefliyoruz. Düzenli ve yavaş adımlarla yürütülecek projemizle kadınların gündelik hayatta karşılaşacağı problemleri çözme konusunda daha yetenekli olacak ve aldıkları eğitimlerle özgüven sahibi olacak” dedi.

İyi nesiller yetiştirmek istiyorsak öncelikle biz bilgili ve üretken olmalıyız

İnsan karakterinin 0 -12 yaş arası dönemde oluştuğunu belirten Dr. Şaban Kızıldağ bu dönemde ailede ve okulda verilen eğitimin önemine değindi. Dr. Kızıldağ  “Kimlik ve kişilik oluşumu anne, baba ve çevrenin doğrudan etkisine bağlıdır. İyi nesiller yetiştirmek istiyorsak öncelikle biz bilgili ve üretken olmalıyız. İyi bir devlet, iyi bir aile ve iyi bir eğitim olanağı içinde yetişmiş bir çocuk sağlıklı bir ruh haline ve sağlam bir karaktere sahip olur” şeklinde konuştu.

Umutlarımız ve gelecek tasarımlarımız olmalı

Üretmek, değişmek ve gelişmek için her şeye karşı olumlu bir yaklaşım sergilemek ve sağlıklı bir ruh yapısına sahip olmak gerektiğini belirten Dr. Kızıldağ” Sağlıklı bir ruh hali toplum olarak ihtiyacımız olan tek şey. Sağlıklı bir yapısına sahip olmak için öncelikle kendimizi çok seveceğiz. Kendimizi sevdiğimiz zaman başkalarını da sevmiş oluruz. Yaptığımız işi severek yapacağız. Kendimizi bir yere ait hissetmeliyiz. Ve tüm bunlar içinde umutlarımız ve gelecek tasarımlarımız olmalı” dedi.

Şahintepe ve Güvercintepe Bilgievlerinde 14 Mart- 11 Mayıs tarihleri arasında uzmanlar tarafından verilen eğitimlerde anne ve anne adayları çocuk eğitiminden sağlığa, beslenmeden aile içi iletişime ve internet kullanımından kişisel gelişim gibi konularda önemli bilgiler verilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.