BaŞakHaber

FATİ Olimpada yetim kaldı

Başakşehirde Fati “Birlikte Yürüyoruz” projesi kapsamında yolculuğuna devam ediyor. Bu seferde Fati, Olimpa Alışveriş Merkezinde düzenlenen bir etkinlikle halkla buluştu.

FATİ Olimpada yetim kaldı
80 views
17 Mart 2013 - 22:10

Daha önceleri düzenlenen kültürel etkinliklerde Olimpa AVM´de üst balkonlarda da insan akını oluşurken, bu önemli sosyal etkinlikte yaklaşık 100-150 kişinin olması, bu önemli projede protokolde mülki amirlerin olmaması, yerel ve ulusal basının ilgi göstermemesi bizleri düşündürdü ve duyarlı bir insan olarak da çok üzdü. Gönlümüz isterdi ki belediye başkanı, muhtarlar ve yerel medyanın çoğu bu önemli programda hazır bulunsun. İnşallah başka programlarda hazır bulunurlar…

Program 14:00 gibi başladı ve engelli vatandaşların gündelik hayatta karşılaştığı önyargı ve sorunları anlatan tiyatro gösterisiyle devam eden program da çocuklar Fati’le birlikte şarkılar söyleyip, şiirler okudular.

Daha sonra engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmaya yönelik bir çalışmanın içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay ”Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunları topluma doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatmak için bu projeyi düzenliyoruz. Görme, işitme, bedensel, zihinsel özürlüler ile kronik hasları da sayarsak toplumda beş farklı engelli sınıfı var. Siz herhangi bir özrü olmayan insanlar özürlü vatandaşlarımızı doğru anlamalı ve onların önündeki tüm engelleri kaldırmalısınız. Destek ve katılımlarınızla bizi çok mutlu etiniz hepinize teşekkürlerimiz iletiyorum” şeklinde duygularını ifade etti.

Program kapsamında olimpa AVM´de bir klasik haline gelen doğum günü kutlamaları için bu hafta doğan çocuklara pasta kesilip doğum günleri kutlandı. Bu çocuklar bu yılki doğum günlerinde FATİ ile resim çekilme imkanına sahip oldular.

Doğum günü kutlamasının hemen ardından kampanyanın yüzü olan Fati çocuklar ile birlikte fotoğraf çekildikten sonra çocuklara poşette hediye dağıttı.

Fakat çocuklara dağıtılan poşetlerde çocukların ilgisini çekmeyecek tanıtım kitapçıklarının olması gözden kaçmadı.

Burada da gönül isterdi ki çocuklara fatinin boyama kitabı ile birlikte yardım ve kuralları anlatan kitapçıklar gibi hediyelerin dağıtılması ile çocukların daha fazla ilgisi çekilebilirdi. İnşallah bundan sonraki programlarda yetkililer bu ve buna benzer uyarılarımızı dikkate alır.

Başakşehir Haber Ajansı – (BHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.