BaŞakHaber

Suriyeli Fatma Öğretmen Ak Partiyi ziyaret etti

Suriyeli Fatma Öğretmen Ak Partiyi ziyaret etti

Suriyeli Fatma Öğretmen Ak Partiyi ziyaret etti
93 views
18 Mart 2013 - 16:23

Ak Parti Başakşehir İlçe Kadın Kolları, ilçemizde oturan Türk asıllı Suriyeli Fatma öğretmeni ve İman hanımı ilçe binasında misafir ederek Suriye hakkında hazırladıkları sunumu dinlediler.

Suriye’deki zulümden kaçarak yaklaşık 8 ay önce Türkiye’ye yerleşmiş olan Fatma hanım ve yıllardır Türkiyede muhacir olarak yaşayan İman hanım orada canlı olarak yaşadıkları olayları anlattılar. Fatma hanım Suriye’de arap dili ve edebiyatı öğretmenliğinden emekli olmuş ve bu yaşanan olaylar yüzünden ülkesini terketmek zorunda kalmış. Onlar Suriye’de ki olayları anlatırken oldukça duygulu anlar yaşandı.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN´a ve Ak parti’ye olayların başından itibaren destekleri için teşekkür etti. Eğer bir ülkenin Türkiye den destek ümidi yoksa bahara kalkışmasın diyerek başladığı konuşmasında ailesinin, akrabalarının ve ülke halkının yaşadıklarının özetini adeta yaşatarak anlattılar.

Aynı anlatımı ilçemizde misafir olan Ak Parti il kadın kolları yürütme kuruluna da yapan Fatma ve İman hanım Ak Parti il kadın kolları başkanı sn. Özlem Topal ile de konuşma imkanı buldular.

Daha sonra Suriye’deki vahşeti gözler önüne seren hazırladıkları videoyu izlettiler. Feshane’de düzenlenen Suriye kermesine davet edip, ülkelerinde yapılan zulme karşı Türk halkından destek beklediklerini ifade ettiler.

Programın sonunda gördükleri ilgiden dolayı teşekkür ederek ilçeden ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.