BaŞakHaber

Başakşehir Kızılaydan Suriyeliler Yardım

Başakşehir Kızılaydan Suriyeliler Yardım

Başakşehir Kızılaydan Suriyeliler Yardım
54 views
19 Mart 2013 - 3:34

Başakşehir Kızılay Şubesi Suriye için yardım faaliyetleri devam ediyor. Gaziantepte bulunan Kızılay depolarına ulaştırılmak üzere bir kamyon içeriği oldukça fazla olan bayan erkek ve çocuk olmak üzere muhtelif giyim eşyası, battaniyeler kuru gıda bakliyatları, çorap, ayakkabı, terlik, eşarp, nevresim takımı, temizlik malzemeleri, çocuk bezi, gibi her ihtiyacı karşılayabilecek eşyalar Suriyedeki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine sebep olacaktır.

Kadın kolları başkanı Şükran TANER

Bu yardımlar Suriye´de ki yurtlarını terk ederek komşu ülkelere sığınmaya çalışan yüzbinlerce insan can güvenliği, açlık, susuzluk ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya olan kardeşlerimizin Kızılayın her daim yanlarında olduğunu hissetmelerine sebep olacaktır.

Amacımız insanlığa hizmet yüzlerde tebessüme neden olmak eğer buna neden olabildiysek  ne mutlu bize dedi.

Başakşehir Kızılay Şube Başkanı İlyas BİLEN bu yardımda emeği geçen katkıda bulunan herkese teşekkürlerini dile getirdi. Amacımız veren el ile alan el arasında köprü kurmaktır. Türk Kızılayı olarak da bu devam edecek dedi.

Suriye için devletimizin açtığı kamplarda devam ettiğini Gaziantep´te yerinde bizzat gördüğünde bu çalışmaların ihtiyaç dahilinde devam etmesi gerektiğini ve devam ettireceğinide dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.