BaŞakHaber

Başakşehir Yeşille Kucaklaşıyor

Başakşehir Yeşille Kucaklaşıyor

Başakşehir Yeşille Kucaklaşıyor
49 views
20 Mart 2013 - 12:11

Bilindiği gibi her yıl 21-26 Mart tarihleri arası orman haftası olarak kutlanmaktadır. Hızla şehirleşen dünyamızda yeşil alanlar da hızlan azalmaktadır. Bundan dolayı toplumda çevre bilincini oluşturmak, çevreye önem verilmesini sağlamak için başakşehirde düzenlenen Orman Haftası kutlamaları çerçevesinde, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), Başakşehir Belediyesi, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İnsan ve Çevre Derneği’nin (BİNDER) işbirliği ile 25 Mart Pazartesi günü, saat 09.30’da Bahçeşehir Mühsin Ertuğrul Tiyatrosu´nda başlayacak bir dizi etkinlik düzenlenecektir.

Süleyman Demirel İlköğretim Okulu öğrencilerinin Orman Haftası ile ilgili tiyatro gösterisiyle başlayacak olan etkinlik, Başakşehir Belediyesine ait Sazlıdere havzasındaki alanda HATIRA ORMANI ağaç dikimi ile son bulacaktır.

Organizasyona fidan bağışında bulunarak katılmak isteyen gönüllüler ve vatandaşlarımız ; bilgi@cekud.org.tr veya bilgi@binder.org.tr adresinden bilgi alabilirler.

Bu güzel günde tüm başakşehirli çevreye gönül vermiş insanlar, birlikte fidanları toprakla buluşturmak için davet edilmektedirler.

Tarih: 25 Mart Pazartesi
Saat : 11:30
Yer  : Eski Şamlar Köyü Girişi Değermihiç Caddesi

Başakşehir Haber ajansı – (BHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.