BaŞakHaber

Öğrenciler tüketici haklarını öğrendi

Öğrenciler tüketici haklarını öğrendi

Öğrenciler tüketici haklarını öğrendi
54 views
20 Mart 2013 - 15:32

Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Dünya Tüketiciler Günü nedeniyle ortak bir çalışmaya imza atarak, Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu’nda  “Tüketici Hakları” semineri düzenledi.

Cahit Zarifoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen program,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´nün İstanbul genelinde yaptığı çalışmaları anlatan sinevizyon gösterisiyle başladı.

Geleceğin tüketicileri olan öğrencilerinin ileriki yıllarda alışveriş, kredi kartı kullanma ve tüketim faaliyetinde  karşılarına çıkabilecek sorunlar hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlayan programda; fiyat, ayıplı mal, garanti belgesi, kapıdan satışlar ve tüketici hakları konusunda bilgiler verildi.

Düzenlen programda, öğrencilerin konu başlıklarını daha iyi kavramaları için Başakşehir Belediyesi Bilgievi Tiyatro öğretmenleri de internet üzerinden yapılan satışlar ve kredi kartı kullanımına yönelik tiyatro oyunu sahneledi.

Tüketici Hakları Semineri programı, Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün öğrencilere verdiği hediyelerle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.