BaŞakHaber

Yazarlar Okullarda Projesi Başakşehirde

“Yazarlar Okullarda Projesi” kapsamında imza ve söyleşi günleri tertip edildi.

Yazarlar Okullarda Projesi Başakşehirde
50 views
20 Mart 2013 - 16:06

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve geçen yıl 39 ilçede 78 yazarla 98 bin 750 öğrenciyi buluşturan ‘Yazarlar Okullarda’ projesi 2013-2014 eğitim öğretim döneminde de öğrencilerle yazarları buluşturmaya devam ediyor.

Okuyan, düşünen, düşündüğünü ifade edebilen ve eleştirel bakış açısı kazanmış öğrencileri hedefleyen projeyle ilk önce öğrenciler yazarların kitaplarını okuyor. Kurayla ilçelerle eşleşen yazarlar, yıl içerisinde en az iki defa kitaplarını okuyan öğrencilerle bir araya geliyor. Bu şekilde öğrenciler okuduğu kitapla ilgili duygu ve düşüncelerini bire bir yazarla konuşma imkânına sahip oluyor.

Geçen yıl büyük ses getiren ‘Yazarlar Okullarda’ projesinde yapılan kura sonucu bu sene Yazar Mehmet Nuri YARDIM ve Yazar Göknil GENÇ ilçemizde gönüllü olarak görev almaya başladı. Proje kapsamında Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımıza 5094 adet kitap ücretsiz olarak dağıtıldı. Projeye öğrencilerimiz tarafından yoğun bir ilgi oluştu. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 26 ve 27 Şubat 2013 tarihlerinde Yazar Mehmet Nuri YARDIM ile, 12 Mart 2013 tarihinde ise Yazar Göknil GENÇ ile toplam 7 merkezde imza ve söyleşi günü tertip edildi. Bu imza ve söyleşi günlerine toplam 1100 öğrencimiz katıldı. Mayıs ayında da imza ve söyleşi günlerinin tekrar yapılması Müdürlüğümüzce planlanmaktadır.

“İmza ve Söyleşi Günleri” ne katılan yazarlarımız öğrencilerin projeye göstermiş olduğu ilgiden çok memnun olduklarını, bu ilginin gelecek adına kendilerine büyük bir ümit kaynağı oluşturduğunu ifade ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.