BaŞakHaber

Yerleşim Yeri Doğrulama ve Adres Kodları

Yerleşim Yeri Doğrulama ve Adres Kodları

Yerleşim Yeri Doğrulama ve Adres Kodları
73 views
04 Nisan 2013 - 17:56

Başakşehir Belediyesi vatandaşın kamu kurumlarındaki işlemleri için gerekli olan “Yerleşim yeri doğrulama ve Adres kodlarını öğrenebilmeleri için kendi web sitesinden yönlendirme yapıyor.

İçişleri Bakanlığı Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü´nün  bildirim yaptığı “Yerleşim yeri doğrulama ve Adres kodları”nı vatandaşların kolaylıkla öğrenebilmeleri için Başakşehir Belediyesi kendi web sitesi üzerinden bilgilere ulaşabilmelerine imkan sağlıyor.

Zaman kaybı azalıyor

Zaman kaybını en aza indiren uygulama da vatandaşlar web sitesi ön yüzünde bulunan “Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı” bölümüne girdiklerinde “T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü”nün sitesine yönlendiriliyorlar.  İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi olan https://adres.nvi.gov.tr/ adresinden E-Hizmet konu başlığı altında yer alan Yerleşim Yeri Doğrulama linkinden herhangi bir TC Kimlik No su Yerleşim Yeri Adreslerinin öğrenilmesi ve Adres Kodu bilgilerinin temin edilmesi mümkün oluyor.

İzlenecek İşlem Adımları ise şöyle;

Birinci Adım da işlem yapacak kişinin https://adres.nvi.gov.tr/ adresinden  “Yerleşim Yeri Doğrulama” bölümünü seçmesi gerekiyor.

İkinci ve üçüncü adımlarda TC. Kimlik No girilerek, görsel doğrulama yazılması gerekiyor.

Dördüncü adımda ise; İl, İlçe, Mahalle, Cadde/Sokak seçimleri yapılıyor.

Beşinci ve altıncı adımlarda da söz konusu Cadde/Sokaktaki kapı numarası seçiliyor.

Yedinci adımda, söz konusu binaya ait “Bağımsız Birimler” listelenecektir.

Sekizinci adımda ise, “Bağımsız Birimler’e ait “Adres Kodları”na ulaşılabiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.