BaŞakHaber

Öğrencilerin Fati buluşması devam ediyor

FATİ, Başakşehirde “Birlikte Yürüyoruz” sosyal sorumluluk projesi kapsamında okullarda öğrenciler ile buluşması devam ediyor.

Öğrencilerin Fati buluşması devam ediyor
52 views
05 Nisan 2013 - 19:41

Kampanyanın yüzü “Fati”, kampanya kapsamında Başakşehir Şevket Zırh İlk Öğretim Okulu, Ensar Koleji, Hacı Ali Osman Gül İlköğretim okulu öğrencileriyle buluştu, sohbet etti ve kampanyayı tanıttı.

İlçe okullarında devam eden programlarda, engellilere yönelik yargıların kaldırılarak, toplumla bütünleşmesi için önemli adımlar atılıyor. Şevket Zırh İlk Öğretim Okulu, Ensar Koleji, Hacı Ali Osman Gül İlköğretim okullarında düzenlenen programa katılan “Fati” tiyatro oyunu ile öğrencilere önemli mesajlar verdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik çocuklara sosyal farkındalık oluşturma yönünde önemli bir adım niteliğindeydi.

Tüm öğrenciler birlikte yürümeye söz verdi

Programa katılan ve “Birlikte Yürüyelim” projenin amacını öğrencilerle paylaşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay; anılarını öğrencilerle paylaşarak projenin hedeflerini anlattı. Öğrencilere “Birlikte Yürüyelim” projesindeki sorumluluklarından bahseden Kurulay “Asıl sorumluk öğrencilere düşüyor, her güzel şey küçük yaşlarda insan belleğine yerleşiyor. Engellilere karşı sorumluluklarımızı da küçük yaşlarda belleklerimize yerleştirmeliyiz” dedi.

“Fati“ ile sohbet etme fırsatı bulan öğrenciler, Fati’ye; engellilere karşı daha duyarlı olacaklarına, engellilerin hayatlarını zorlaştıran etkenleri kolaylaştıracaklarına söz verdi. Program öğrencilerin “Fati” ile fotoğraf çektirmesi ile son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.