BaŞakHaber

Bahar’da Şamlar Bir Başka

Bahar’da Şamlar Bir Başka

Bahar’da Şamlar Bir Başka
69 views
13 Nisan 2013 - 14:51

Havaların ısınmasıyla kapalı mekanlardan, geniş ve ferah alanlara ihtiyaç duyan vatandaşlar, Başakşehir ilçesinin en güzel ve doğal parklarından olan Şamlar Tabiat Parkı’na akın etmeye başladı.

Şamlar Tabiat Parkı Ziyaretçilerine Hazırlanıyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından vatandaşların Şamlar Mesire alanlarını huzurla kullanırken, doğa ve çevre şartlarından en iyi şekilde faydalanmaları için yapılan çalışmalara başladı. Müdürlük ekipleri; parkın aydınlatmaları, bank, piknik masaları, çöp kutuları, pergole, kameriye, çeşme ve musluklar, bulaşık yıkama mekânları, yağmur barınakları, çocuk oyun grupları, spor alanlarında bulunan aletlerdeki hasarların tespiti yapılarak, bakım onarımları program dahilinde başladı.

Şamlar Tabiat Parkı genelinde ayrıca yabani otların biçimi, yürüyüş yolları ve sert zeminlerin temizlikleri de Pak ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Yabani Otların temizliği için 20 kişilik ekip, tespit edilen alanlarda sezon boyunca çalışmalarını sürdürecek.

Mangal ateşi için özel yerler yapılıyor

Müdürlük, yangın oluşturabilecek kontrolsüz ateş yakılmasının önüne geçmek için vatandaşların piknik yaparken kullanabilmesi için Şamlar Mesire alanına sabit mangal alanları da yapımına başladı.

Nasıl Gelinir?

Şamlar Tabiat Parkı, Gaziosmanpaşa yoluyla Arnavutköy’e yaklaşıldığında “Nokta” mevkiinden hemen sola doğru inen asfalt yol ile ulaşılması son derece kolay. Ulaşımda kamu ve özel işletmelere ait toplu taşıma araçları da kullanılabilir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.