BaŞakHaber

Bayanlara İş Garantili Girişimcilik Eğitimi

Bayanlara İş Garantili Girişimcilik Eğitimi

Bayanlara İş Garantili Girişimcilik Eğitimi
68 views
13 Nisan 2013 - 14:29

Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen TOBB Kadın girişimcile kurulu, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle hazırlanan Kalkınan Türkiye için; kadın girişimci destek günleri Seminerlerinin ilkine Başakşehir Kadın Kolları ev sahipliği yaptı.

Eğitim seminerine Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Özlem ZENGİN TOPAL  olmak üzere TOBB Girişimcilik Kadın Kolları Başkanı Hatice GÜNER KAL İŞKUR İl Müdürü Muammer COŞKUN, KOSGEB İkitelli Şube Müdürü Selahattin KAYA, Halkbankası KOBİ Pazarlama Bölüm Müdürü ve TOBB Kadın Girişimcilerinden Uzay Kimya Kurucusu Sevda ARIKAN, ve katılımcı olarakta Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Teşkilatının yanı sıra Avcılar, Küçükçekmece, Esenyurt, Silivri, Çatalca, Beylikdüzü, Büyükçekmece Ak Parti ilçe Kadın Kolları teşkilat mensupları da katıldı.

Program Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Özlem EROL’un katılımcıları ve programı takdimi ile başladı ve ardından Ak Parti Kadın Kolları İl başkanı Özlem TOPAL kürsüye çıkarak açılış konuşmasını yaparken, Tüm kadınların bu tür eğitimlere ilgi göstermesi gerektiğini ve bu çalışmaların pek çok kadınımıza faydalı olacağını düşündüğünü belirtti.

Türkiye’deki Kadınlara girişimcilik konusunda destek vermek düşüncesi ile oluşturulan bu çalışmaların değerini belirtmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice GÜNER KAL kürsüye çıktı.

İŞKUR İl Müdürü Muammer ÇOSKUN bayanların yararlanacağı girişimcilik ile ilgili destek çalışması üzerine bilgilendirmesini sunum eşliğinde yaptı. Dinleyicilerin oldukça ilgisini çeken bu eğitim semineri, yoğun katılımın olması ve sorulan sorulardan da anlaşılıyordu.

Ardından KOSGEB İkitelli Şube Müdürü Selahattin KAYA İŞKUR’la beraber yaptıkları bu çalışma hakkında kendilerinin üstlenmiş oldukları görevlerden bahsetti ve konu hakkındaki soruları cevapladı.

Halk Bankası KOBİ Pazarlama Müdürü Kürşat Akın ise Girişimci olacak bayanlara verilecek kredi sistemi hakkında bilgiler verdi ve son olarak bayanlara cesaret vermek amacıyla kürsüye çıkan Kadın Girişimci Uzay Kimya Kurucusu Sevda ARIKAN, Şirketin kuruluş aşamasında yaşadığı tecrübelerden ve deneyimlerinden örnekler vererek yılmamaları gerektiğini ve bayanların istihdam noktasında artık daha da etkin olması gerektiğini söyledi.

Program sonrası Özlem TOPAL ve Hatice GÜNER KAL´ın gelen konuklara teşekkür etmesi ve çiçek takdim etmesi ve Özlem EROL´un teşekkür konuşması ile son buldu.

BHA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.