BaŞakHaber

Haseyad Camii Eğitim Faaliyetleri Sürüyor

Haseyad Camii Eğitim Faaliyetleri Sürüyor

Haseyad Camii Eğitim Faaliyetleri Sürüyor
73 views
14 Nisan 2013 - 21:51

Başakşehir Müftülüğüne bağlı Haseyad Camii, 2012 Yaz Kursları döneminde bazı ilklere imza atmıştı. Sınıf ortamında interaktif eğitim, ücretsiz servis imkanı, futbol turnuvası, piknik, gezi, masa tenisi gibi sosyal faaliyetler, bu hizmetlerden bazılarıydı.

Eğitim çalışmalarını aralıksız sürdüren cami görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği Elifba ve Kur’an Kursları müfredatını takip ediyorlar. Burada eğitim gören öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığının kitapları ücretsiz dağıtılmakta, eğitsel materyallerle öğrencilerin ufuklarının genişletilmesi sağlanmaktadır. Çoktan seçmeli sınavlarda başarılı olan öğrenciler yılsonunda hediyelerle ödüllendirilmektedirler. Bu çerçevede 150 kız, 150 erkek olmak üzere 300 öğrenci, Boğaziçi Vakfı sponsorluğunda, Kur’an-ı Kerim, 40 çeyrek altın, 30 bisiklet, 85 MP çalar, 45 MP4 çalar, muhtelif kıyafet, kitap ve kol saati ile ödüllendirilmişti.

Bahsi geçen öğrenciler, normal eğitim-öğretim döneminde de haftada 1 gün (cumartesi) derslere devam etmektedirler. Bunlara yönelik olarak yarıyıl tatilinde 10 günlük siyer ve ezber kampı düzenlenmiş, başarılı olanlar ödüllendirilmiştir.

Ayrıca camide, cumartesi günleri Başakşehir İmam-Hatip Lisesi’nde okuyan 25 kişilik öğrenci grubuna Arapça, Kur’an-ı Kerim, Matematik ve Edebiyat dersleri takviyesi yapılmakta, bununla ilgili ulaşım ve yemek ihtiyaçları ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Erkek öğrencilerin eğitimi, alanında tecrübeli Başakşehir Müftülüğünün Din Görevlilerince, kız çocukların eğitimi ise Kur’an Kursu fahri hocaların marifetiyle sağlanmaktadır.

Halihazırda cami müştemilatında 5 derslik olup, önümüzdeki yaz döneminde sınıf sayısının arttırılması düşünülmektedir.

(BHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.