BaŞakHaber

Türk Toplumunda Fedakarlık Hep Kadınların

Türk Toplumunda Fedakarlık Hep Kadınların

Türk Toplumunda Fedakarlık Hep Kadınların
60 views
14 Nisan 2013 - 16:02

Başakşehir Belediyesi Kent Konseyi bünyesinde gerçekleştirilen ve Başakşehir’deki hanımlar tarafından ilgiyle takip edilen “Anne Okula Geç Kalma” projesi devam ediyor.

Alanında uzman birçok konuşmacının katıldığı programlarda verilen eğitimlerle, annelerin doğru bilinen yanlışları tekrarlamamaları ve bilinçli bireyler olmaları amaçlanıyor. Eğitimlerin bu haftaki konuğu ise “Ergenlikten Menopoza Kadın Sağlığı” başlıklı söyleşisi ile Dr. Feride Aydın oldu.

Ergenlik, evlilik ve kadınlık psikolojisiyle ilgili bilgileri hanımlarla paylaşan Dr. Feride Aydın “Bizim toplumumuzda fedakârlığı hep kadınlar yapmaktadır. Bu yüzden kızlarımızı daha özgüvenli yetiştirmeliyiz. Kızlarımızla konuşup yalnız olmadıklarını hissetmelerini sağlamalıyız.  Çünkü ergenlik çağında bu çok önemlidir. Yeteneklerini ve neler yapıp yapamayacaklarını bilmeliyiz, çocuklarımızı tanımalıyız. Kadınlar özel dönemlerinde egzersize yönelip yeme içme alışkanlıklarına da dikkat etmelidir dedi.

Sevgi, saygı eksikliği olan, birbirinin hak ve özgürlüklerini kısıtlayan bireyler yetiştirsek kendini tanımayan bireyler ortaya çıkar.  Bu gençler evlilik hayatlarında da büyük sıkıntılar yaşar diyen Dr. Aydın, fotoğraf ve çizimlerle hazırladığı sunumuyla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.