BaŞakHaber

Efsane Grup Moğollar Başakşehir’deydi

Efsane Grup Moğollar Başakşehir’deydi

Efsane Grup Moğollar Başakşehir’deydi
55 views
16 Nisan 2013 - 22:05

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi Türk Rock müziğinin efsane gruplarından Moğollar ´ı ağırladı

Ağrı Dağı Efsanesi parçalarıyla konsere başlayan Moğollar, dillerden düşmeyen efsane olmuş film müziklerinden ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Dila Hatun’ ve ’Devlerin Aşkı’ nın yanı sıra, ‘Dinleyiverin Gari’,’Toprak Ana’, gibi şarkıları seslendirdiler. Cem Karaca ve Barış Manço’ nun unutulmaz şarkılarınıda seslendiren grup parçalarını BKSM’ yi dolduran müzikseverler tarafından hep birlikte söyledi.

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi İstanbul’un en güzel salonlarından

68’li yıllardan buyana Moğolların birbirinden başarılı çalışmalara imza atan grup kurucu üyelerinden Cahit Berkay, “Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi İstanbul’un en güzel salonlarından olmuş.Yurt dışında gördüğümüz konser salonlarına özenirdik. Ancak artık böyle donanımlı bir salonda konser vermek bizim için çok mutluluk verici, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“BKSM´nin diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum”

Moğallar grubunun kurucularından olan Taner  Öngür ise “Yıllardır yurtdışına gidip geliyoruz. Her semtte çok amaçlı yapılmış salonlar vardı. Biz o zamanlar kapalı spor salonlarında konser veriyorduk. Orada ki akustiği siz düşünün. Ama şimdi görüyorum ki İstanbul’da her semtte kültür merkezleri var bizde gidiyoruz. Bana gurur veriyor, övünüyorum. Ciddi eksikliği olan bir alandı ve kalitesiyle birlikte artarak çoğalıyor. Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi gibi bir salona şehrin merkezi olan Taksim’de rastlamak bile çok zor .Bu anlamda yerel yönetim olan Başakşehir Belediyesini tebrik ederek diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum” dedi.

Babası Cem Karaca´nın şarkılarını seslendiren grubun solisti Emrah Karaca´ nın performansı, Bahçeşehir’ lilerden büyük beğeni kazandı. Geniş repertuarı ve eğlenceli sahnesiyle 2 saat boyunca hızı kesilmeyen performanslarıyla göz dolduran grup üyelerini Bahçeşehirliler ayakta alkışlayarak uğurladılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.