BaŞakHaber

Son Karardan Önce BÜTEF

Son Karardan Önce BÜTEF

Son Karardan Önce BÜTEF
48 views
16 Nisan 2013 - 22:28

Başakşehir Belediyesi, geçen sene ilkini düzenlediği “2.Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF) başlıyor.

40’dan fazla üniversite, 20’ye yakın dershane, etüt merkezi ve özel okulun katılacağı Fuar Fuar’ın açılışını Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yapacak.

Hedefinle Tanış Üniversitenle Buluş

Üniversite adaylarının sabırsızlıkla beklediği BÜTEF’ Başakpazar Fuar ve Sergi Merkezi’nde 17 Nisan 2013 Çarşamba günü yapılacak.

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerinin meslek seçimleri, sınav hazırlıkları ve okul seçimleri için çeşitli alternatifler sunarak bilinçlendirmek, ilçe sınırları ve dışında faaliyet gösteren eğitim kurumlarının yaptığı çalışmalarının tanıtımı amacı ile düzenlenen fuara,  okulların yanı sıra sanat ve meslek kursları da katılıyor.

Onbinlerce gencin katılımı ile gerçekleşecek BÜTEF, öğrencilerin kafalarını karıştırıp strese sürükleyen, Üniversite ve Bölüm tercihlerinde nelere dikkat etmeliyim? Burs alabilir miyim?, Barınma sorununu nasıl çözerim?, Kampüste hangi imkanlar var?, Eğitim kalitesi nasıl?, Hangi Mesleği seçmeliyim? gibi konular da öğrencilere rehberlik edecek.

Eğitimde başarının sırları “Söyleşiler”de anlatılacak

Bir gün sürecek olan FuarBaşakşehirli öğrencilerinin yanı sıra komşu ilçe okullarında da ziyaretçileri ağırlayacak. BÜTEF’de uzman konukların yer alacağı söyleşiler düzenlenerek, öğrencilere başarı ve motivasyon konularında yol gösterecek. 

Söyleşilerin açılışını ünlü kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman yapacak. Saat 11.00’de başlayacak “Her şey seninle başlar” adlı Seminerde, öğrencilerin sıkça yaşadığı sorunlardan olan güven ve moral konusu irdelenecek. Sekman, başarı için ebeveynlere düşen görevlere değinecek, öğrencilerin sınav öncesinde moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak için yapabileceklerini anlatacak.

BÜTEF 13.30’da başlayacak olan “Üniversiteye Girişte Başarıya Doğru“   paneli ile devam edecek. Panele; Sait Gürsoy, Sadık Gültekin, Burak Kılanç katılarak gençlere yol gösterecek, sorularını yanıtlayacak.

Doğru Tercih Masası

BÜTEF’te bu yıl yeni bir stantlarda yer alacak. “Doğru Tercih Masası” standında Türkiye’nin seçkin yüksek öğretim kurumlarından akademisyenler ve eğitimcileri yer alacak ve birebir sohbetlerle yenilenen sınav sistemi başta olmak üzere üniversite adaylarının merak ettikleri tüm konulara açıklık getirecekler.

Fuara katılan tüm kurumlara sertifika verilecek

Üniversite adaylarına yeni ufuklar açacak olan 2.Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı”na katılan tüm kurumlara Başakşehir Belediyesi tarafından sertifika verilecek. Kahvaltı ve İkramların da yer alacağı BÜTEF bu senede Karnaval havasında geçecek.

Başakşehir Belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek BÜTEF’e, Başakşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Koleji destek veriyor.  Fuar katılımcılarının stantları, Başakşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.

Bu Pazar Başka Pazar

Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı, Başakşehir 4. Etapta yer alıyor. Perşembe ve pazar günleri gıda ve giyim katında vatandaşa hizmet veren, pazar diğer günlerde BÜTEF gibi pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yaparak, çok amaçlı bir kullanım sağlıyor.

Semt pazarlarını modernleştirerek bir çatı altında toplamak, geleneksel alışveriş keyfini modern AVM konforuyla yaşatmak amacıyla hayata geçirilen Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı kısa zamanda bölge sakinlerinin beğenisini kazanıp, müdavimlerini oluşturmuş durumda.

İlçe kadınları, “Hanımeli Başakkadın Girişimcilik Projesi” kapsamında Başakpazar’da Belediyenin ücretsiz tahsis ettiği stantlarında el emeklerini kazanca dönüştürüyor.

Fuar ve sergi alanı, binden fazla güler yüzlü esnafı ile Avrupa’nın pazar kültürünü Başakşehir’e taşıyor. Merkez, çocuklar ve gençler için eğlence alanları, restoran, kafeteryaları ve 6D sinemayı da bünyesinde barındırıyor.

Çatısında Çocuk Bahçesi, yürüyüş yolları olan tek Pazar

 8 bin metrekarelik yeşil alan üzerine kurulan ve modern mimarisi çevreciliği ile hemen göze çarpan Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı 4 kattan oluşuyor. 2 katı otopark, 2 katı da pazar alanı olarak kullanılıyor.

 Başakpazar çatısında yeşil alan, fitness alanları, oyun grupları, yürüyüş yollarını olan tek kapalı pazar olarak bir ilk oluşturuyor. Güvenlik, otopark ve servis hizmetinin de bulunduğu modern fuar ve sergi alanının, tekstil katında uygun ürünü seçebilmek için deneme kabinleri de mevcut.

Fuar ve sergi alanı engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlanmış rampa ve özel lavabolar da bulunduruyor. 2 adet yürüyen merdiven ve 6 adet asansör ile katlar arasında ulaşım kolaylığı sağlayan Başakpazar’da sağlık sorunlarına anında müdahale edebilmek için sağlık kabini ve sağlık personeli de bulunuyor.

 Müşteriler ve esnaf, pazar alanındaki bay-bayan mescitlerinde, ibadetlerini de rahatça yerine getirebiliyor. Başakpazar Fuar ve Sergi alanının her köşesine yerleştirilmiş ve 24 saat kayıt yapan kameralar sayesinde oluşabilecek sıkıntılar için önlem alınarak, alış-veriş güvenli hale getiriliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.