BaŞakHaber

Eraslan Hz.Fatma ve Ehlibeyt’i Anlattı

Eraslan Hz.Fatma ve Ehlibeyt’i Anlattı

Eraslan Hz.Fatma ve Ehlibeyt’i Anlattı
46 views
25 Nisan 2013 - 23:59

Başakşehir Belediye’sinin düzenlemiş olduğu Kültür Söyleşileri Sibel Eraslan ile devam etti. Hz. Fatma ve Ehl-i Beyt’i konu alan Eraslan günümüzle bağdaştırdığı örneklerle Hz. Fatma Annemizi  ve Ehl-i Beyt’in daha iyi anlaşılmasını sağladı.   Şehitlerimiz Ebrar’dı

Hz. Fatma ve çocuklarının Ebrar’dan olduklarından bahseden Sibel Eraslan “İlk önce ebrar kime denir onu bilmeliyiz. Hakiki iyilik mertebesine ermiş kişilerdir. Bunlarda ancak sevdiklerinden vazgeçenler, sevdiklerini paylaşanlar bu mertebeye erişebilir. İhtiyacımız olandan çok sevdiğimizden vermedikçe ebrar olunmaz”  dedi.

Şehir hayatı yalnızlaştırıyor

Şehir hayatının bize dayattığı zorluklardan bahseden Eraslan,  “Bu hayat tarzı bizi yalnızlığa itiyor.Bir siteye girerken bile yüzlerce sorguyla karşı karşıyayız.Neyse ki böyle programlar var, yaklaşan ramazan ayında kurduğumuz sofralar var bunlar birlikte olmamız için birer vesile oluyor.” dedi.

İslam medeniyetinin merhamet üzerine kurulu olduğundan da bahseden Eraslan, bazı kavramları anlayabilmek adına insan suresini herkesin okumasını da tavsiye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.