BaŞakHaber

Bilgievlerinden Van,Urfa ve Erzurum’a İyilik Eli

Bilgievlerinden Van,Urfa ve Erzurum’a İyilik Eli

Bilgievlerinden Van,Urfa ve Erzurum’a İyilik Eli
63 views
26 Nisan 2013 - 0:12

Başakşehir Belediyesi Cemil Meriç Bilgievi İyilik Kulübü öğrencileri Van, Urfa ve Erzurum’da ki okullara kitap ve kırtasiye yardımı yaptı.

İyilik Kulübü öğrencileri doğu illerimizdeki İlköğretim okulları için kırtasiye ve kitap yardımı kampanyası düzenledi. Bilgievi öğrencileri; Van’ın Erciş ilçesi Çelebibağı Selvihan ve Gedikdibi köy ilkokulları, Urfa’nın Karaali köyü’nün Karaali Haşim Açanal Ortaokulu, Erzurum’un Aziziye Çiğdemli köyündeki kardeşleri için kitap ve kırtasiye malzemeleri topladı.

Öğrenciler kendi çabaları ile topladıkları malzemeleri paketledi. İyilik kulübü üyeleri yardım ettikleri okullardaki arkadaşları için güzel dileklerini bildiren mektupları da kolilere eklediler.

“Size hayallerimizi armağan ediyoruz”

Cemil Meriç bilgi evi öğrencilerinden Sümeyye Değer mektubunda “Kitap biz çocukların hazine sandığıdır. Bu sandığa iyi bakın” derken, Emine Dilber’de “Sizlere hayallerimizi armağan ediyoruz. Küçüklüğümüz bu kitaplar sayesinde güzelleşti. İnşallah sizinki de güzelleşir,” temennisinde bulundu.

“ Sizi göremesek de çok seviyoruz” diyen öğrenciler iyilik yapmanın Peygamberimizin mirası olduğunu ve kendilerini mutlu ettiğini söylediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.